Tuga do neba: U Tešnju obavljena dženaza i ukop mališana stradalih u požaru u Beču

1
Radiosarajevo.ba

 Porodicu Klokić iz Tešnja 18. maja pogodila je nezapamćena tragedija kada je u požaru koji je izbio u njihovom stanu u bečkom naselju Otakring život izgubilo dvoje mališana, dječak i djevojčica, stari tri i četiri godine.

Od njih su se danas oprostili članovi porodice, prijatelji, komšije i brojni građani. Dženaza-namaz klanjana je u Tešnju, nakon čega su mališani ukopani na mezarju Banovci u džematu Vukovo, pri Medžlisu Islamske zajednice Tešanj.

Prema informacijama iz istrage, u trenutku izbijanja požara o mlađoj djeci brinula je njihova 14-godišnja sestra. Sumnja se da je vatru izazvala baterija usisivača, a djevojčica je, pokušavajući ugasiti požar, zadobila lakše povrede.

Federalni PIO objavio kada počinje isplata penzija za mjesec maj

Iza prerano preminulih mališana ostali su roditelji Sead i Jasmina te braća i sestre Adnan, Aiša, Ajla, Zejneb i Aylin-Ilma, kojima su ovih dana pristizale poruke podrške iz Bosne i Hercegovine, Austrije i brojnih drugih zemalja.

Nakon tragedije pokrenuta je i humanitarna akcija putem platforme GoFundMe kako bi se porodici pomoglo u prevazilaženju posljedica požara. Do sada je prikupljeno više od 197.000 eura, a sredstva će biti usmjerena na obnovu doma i pružanje podrške porodici u najtežim trenucima.

Foto: Printscreen: Ukop dvoje djece stradale u požaru

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak