Slavilo se na Koševu: Sarajevo savladalo Široki Brijeg

0
S. P. M.

FK Sarajevo i NK Široki Brijeg susreli su se u 29. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na Koševu.

Bordo ekipa je već u drugoj minuti zatresla mrežu gostiju. Akcija je krenula na lijevom krilu, a završava je Renan Oliveira preciznim šutem desnom nogom. No, gosti izjednačuju u 23. minuti, Dominik Radić je poslao loptu u gol Sarajeva. Radić je prvi požutio u 34. minuti, oborio je Slavišu Radovića. Kraj prvog dijela, 1:1.

Radović je zaradio žuti u 63. minuti, a Mateo Lovrić dva minuta kasnije. Sarajevo je imalo nekoliko prilika da povede na domaćem terenu, tek u 84. dolaze do vodstva. Dal Varešanović je glavom zabio loptu u gol Širokog, Musa Muhammed mu je asistirao. Rezultat na kraju drugog poluvremena 2:1.

Oglasila se policija u vezi filmske pljačke u Banjoj Luci: 'Saznanja pokazuju da su oni još u BiH'

Ulaz na ovu utakmicu je bio besplatan, kao i na susretu Sarajevo - Tuzla City u 27. kolu. Veliki broj navijača je iskoristio ovu priliku da podrži Bordo ekipu.

Sarajevo je na trećem mjestu sa 48 bodova, četiri boda više od Širokog.