Prvi Asterix zabavni park izvan Francuske otvara se u blizini Leipziga

0
Radiosarajevo.ba
Prvi Asterix zabavni park izvan Francuske otvara se u blizini Leipziga
Foto: Pixsell / Zabavni park Asterix

Prvi zabavni park Asterix van Francuske bit će otvoren kod Leipziga. Tamošnji zabavni park Belantis postepeno će se pretvoriti u Asterix-park, najavio je novi vlasnik, Compagnie des Alpes u Parizu.

Zvanična promjena imena planira se za 2030 ili 2031. godinu. Kao razlog se navodi da je Njemačka, prema broju prodatih stripova Asterix, drugo najveće tržište odmah iza Francuske, kao i drugo najveće europsko tržište za zabavne parkove, prenosi dpa.

Preuređenje Belantisa odvija se u dogovoru sa izdavačkom kućom Albert René, koja izdaje stripove Asterix. Prva zona, posvećena psu Garovixu, otvorit će se na proljeće sljedeće godine.

S ove strane Drine | Dragan Banjac: Svi za jednog, jedan za svi

S ove strane Drine | Dragan Banjac: Svi za jednog, jedan za svi

Zahvaljujući prednostima lokacije Belantisa i stručnosti kompanije, procjenjuje se da park dugoročno ima potencijal da primi do 900.000 posjetilaca godišnje.

Zabavni park na jugu Leipziga otvoren je 2003. godine i na više od 27 hektara nudi razne tematske cjeline i atrakcije.

Koliko košta odgoj djeteta? Njemačka objavila cifru koja šokira roditelje, u prosjeku 322.075 KM

Koliko košta odgoj djeteta? Njemačka objavila cifru koja šokira roditelje, u prosjeku 322.075 KM

Nalazi se kod auto-puta i u blizini je Berlina i Dresdena. Prema sopstvenim navodima, Belantis godišnje primi nekoliko stotina hiljada posjetilaca.

Compagnie des Alpes prema sopstvenim podacima, pored 12 zabavnih parkova, ima i 10 skijališta u francuskim Alpima i aktivna je u drugim oblastima zabave i turizma.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije