Vlada FBiH donijela tri važne odluke iz boračke oblasti: Tiču se novčanih isplata
![Vlada FBiH donijela tri važne odluke iz boračke oblasti: Tiču se novčanih isplata](https://storage.radiosarajevo.ba/article/558863/871x540/40-sjednica-foto-7.jpg?v1724945383)
Vlada Federacije BiH danas je na prijedlog Federalnog ministarstva za pitanja boraca i invalida odbrambeno-oslobodilačkog rata donijela tri odluke iz boračke oblasti.
Donesena je Odluka kojom je utvrđena mjesečna egzistencijalna naknada demobilisanim borcima i članovima njihovih porodica za period juli - decembar 2024. godine u iznosu od 5,33 KM po mjesecu provedenom u Oružanim snagama.
Drugom odlukom se utvrđuje osnovica za određivanje visine mjesečnih novčanih naknada korisnika boračko-invalidske zaštite u Federaciji BiH u iznosu od 1.007,89 KM, a po kojoj će biti utvđena visina mjesečnih novčanih naknada ličnih i porodičnih invalidnina u Federaciji BiH za navedeni period.
![Oglasilo se Tužilaštvo o teškoj nesreći kod Bijeljine: Poginule dvije djevojke (19)](https://storage.radiosarajevo.ba/article/579073/300x185/automobil-bijeljina-16fen25-infobijeljina-2.jpg?v1739714069)
Oglasilo se Tužilaštvo o teškoj nesreći kod Bijeljine: Poginule dvije djevojke (19)
Također, Vlada Federacije BiH je donijela Odluku kojom se utvrđuje osnovica za isplatu mjesečnih novčanih naknada dobitnika ratnih priznanja i odlikovanja i članova njihovih porodica, za period juli - decembar 2024. godine u iznosu od 808,53 KM. Po ovoj osnovici će biti utvrđena visina mjesečnih novčanih iznosa za dobitnike ratnih priznanja i odlikovanja i članova njihovih porodica za pomenuti period ove godine.
![Radiosarajevo.ba](https://radiosarajevo.ba/assets/img/rsa-box-logo.png)
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.