Potpisan ugovor: Vlada FBiH izdvaja 500.000 KM za Nacionalni park 'Una'

0
Radiosarajevo.ba
Potpisan ugovor: Vlada FBiH izdvaja 500.000 KM za Nacionalni park 'Una'
Foto: M. M. / Radiosarajevo.ba / Nacionalni park Una

Federalna ministrica okoliša i turizma Edita Đapo i direktor Javnog preduzeća Nacionalni park "Una" Amarildo Mulić potpisali su danas ugovor o prenosu odobrenih sredstava za finansiranje programskih aktivnosti ovog nacionalnog parka.

Iz budžeta Federacije BiH za ove namjene u 2023. godini izdvojeno je 500.000 KM. Odobrena sredstva Nacionalni park "Una" koristit će namjenski u skladu sa prihvaćenim programom rada, za tekuće poslovanje i planirane aktivnosti, saopćeno je iz federalnog ministarstva okoliša i turizma.

Đapo je navela da je Nacionalni park "Una" u nadležnosti Federalnog ministarstva okoliša i turizma i da godinama finansiraju rad ove ustanove.

Na suđenju Anisu Kalajdžiću svjedočili policajci, poznati termini narednih ročišta

Na suđenju Anisu Kalajdžiću svjedočili policajci, poznati termini narednih ročišta

"Nacionalni park je istinsko prirodno blago Bosne i Hercegovine i zasigurno predstavlja turistički potencijal koji u budućnosti može biti motor razvoja Krajine, ali i cijele Federacije BiH. U tom smislu zaslužuje i našu, ali i podršku drugih institucija svih nivoa vlasti", naglasila je Đapo.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije