7 minuta svađe, uvreda i psovki: Objavljen je snimak razgovora Bakira Izetbegovića i Milorada Dodika
Izjava Bakira Izetbegovića, lidera Stranke demokratske akcije (SDA), kako se "Milorad Dodik nekom silom mora riješiti", izazvala je politički događaj par excellence u Bosni i Hercegovini.
Dodik je na društvenim mrežama dan poslije izjave (jučer, 24. juna, op.pr), prvo napisao kako je nazvao Izetbegovića da mu kaže o kakvoj sili priča. Potom smo doznali da je Izetbegović rekao da će ga nazvati u 13 sati, zatim su se dva političara oba oglasili, kazavši kako je razgovor 'pao', a provukli su u izjavama i kako se isti snimao.
Danas je, na portalu Srpskiglasnik, objavljen sedmominutni razgovor ove dvojice.
Slavlje uz pjesmu i zastave: Pogledajte kako je Novi Pazar dočekao historijski uspjeh Zmajeva
Dodik je, u svom stilu, sedam minuta razgovarao prilično prostački, uz prijetnje i degutantne komentare.
"Šta je tebi, jesi normalan... 'oćete Bosnu kakvu vi želite... to je ta iluzija koju vi imate... vi nudite vašu BiH, nikada niste rekli, evo... ponižavate nas", nabrajao je Dodik.
Optužio je Izetbegovića da je pripremio mudžahedine da ga likvidiraju (?!), na što mu je Izetbegović (koji ga oslovljava s Mile, odgovorio: "Otkud ti te budalaštine? Ne daj Bože. Ja samo zovem pravosuđe da te zaustavi."
Na kraju mu je Izetbegović poručio da čuva zdravlje i da se ne deblja puno: "Ja bih tebi preporučio da skineš kila." Dodik je razgovor završio time što je šefu SDA rekao da je on njihov "korisni idiot".
Snimak možete poslušati OVDJE.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.