Dodik poslao misterioznu poruku nakon telefonskog razgovora s Izetbegovićem: "Nastavak slijedi"

13
Radiosarajevo.ba
Dodik poslao misterioznu poruku nakon telefonskog razgovora s Izetbegovićem: "Nastavak slijedi"
Foto: Siniša Pašalić / Ringier / Milorad Dodik

Lider Stranke demokratske akcije (SDA) Bakir Izetbegović potvrdio je da je 24. juna telefonom razgovarao sa predsjednikom Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Miloradom Dodikom.

Nedugo zatim, i Dodik je potvrdio da je do kontakta došlo, nakon što je ranije tokom dana reagovao na izjave Izetbegovića u kojima je govorio o potrebi "odlučnijeg djelovanja" institucija prema njemu.

Podsjećanja radi, Izetbegović je u televizijskom gostovanju na FTV izjavio:

Mališani iz BiH zapjevali "I am from Bosnia, take me to America", katarska televizija sve snimila

Mališani iz BiH zapjevali "I am from Bosnia, take me to America", katarska televizija sve snimila

"Permanentno se povlače pred njim. Permanentno mu daju više nego što treba. Taj čovjek je izvan zakona. Za sve ljude u ovoj zemlji vrijedi zakon, samo za Dodika ne vrijedi. Moraće se, na kraju krajeva, ta stvar nekom silom riješiti. Pravosuđe i međunarodna zajednica će morati primijeniti zakone – rekao je, između ostalog, Izetbegović."

Nakon obavljenog razgovora, Milorad Dodik se kratko oglasio na društvenoj mreži X, ne ulazeći u detalje sadržaja razgovora.

Bakir Izetbegović: Pozvao sam telefonom Milorada Dodika, snimao je razgovor

Bakir Izetbegović: Pozvao sam telefonom Milorada Dodika, snimao je razgovor

"Pričao sam s Bakirom. Nastavak slijedi.", napisao je.

Razgovor i naknadna poruka dodatno su podgrijali političke tenzije i otvorili prostor za spekulacije o mogućim narednim koracima dvojice političkih lidera.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (13)

/ Povezano

/ Najnovije