Stefanos Tsitsipas nakon Džumhura slavio i protiv Đokovića

Grk Stefanos Tsitsipas savladao je u trećem kolu ATP turnira u Torontu protiv Srbijanca Novaka Đokovića rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 6:7 (5:7) i 6:3.

Grk je tako nakon pobjede nad Džumhurom slavio i protiv pobjednika ovogodišnjeg Wilmbledona.

Tsitsipas je do prvog breaka došao u šestom gemu prvog seta. Vezao je tri break lopte, iskoristio treću i došao do prednosti rezultatom 4:2. Zadržao je break prednosti i riješio prvi set u svoju korist.

U drugom setu nije bilo breakova, a Đoković je bio bolji u tie-breaku. I kada se očekivao potpuni povratak Đokovića, Grk je napravio break u drugom gemu trećeg seta i poveo s 2:0. Prednost breaka nije ispustio do kraja, iako je Đoković već u narednom gemu imao dvije vezane break lopte.