Senzacija u Monte Carlu: Ispao i Rafael Nadal

0
ATP Monte Carlo Twitter / Andrey Rublev

Andrey Rublev priredio je novu senzaciju u četvrtfinalu Mastersa u Monte Karlu, a savladao je Rafaela Nadala rezultatom 2:1 (6:2, 4:6, 6:2).

Odmah na startu meča ruski teniser nje napravio brejk. Nadal se uspio vratiti u četvrtom gemu, ali Rublev mu je još dva puta oduzeo servis za 6:2 u prvom setu.

I na početku drugog seta Rus je napravio brejk, a nakon mnogo neiskorištenih brejk lopti na obje strane, Rafa je uspio protivniku u dva navrata oduzeti servis i dobiti set sa 6:4, piše SportCentar.

Odlučujući set je također počeo brejkom Rubleva, a uslijedio je ribrejk. Ipak, Rafa nije uspio zadržati svoj servis u naredna dva gema, tako da je ruski teniser dobio set sa 6:2.

Podsjetimo, u osmini finala Novak Đoković je ispao od Daniela Evansa.