Rafael Nadal osvojio Toronto, a onda se povukao sa Cincinnatija

Najbolji teniser svijeta Rafael Nadal slavio je u finalu ATP Mastersa u Torontu protiv Grka Stefanosa Tsitsipasa rezultatom 2:0, po setovima 6:2 i 7:6 (7:4).

Špancu je trebao jedan sat i 43 minute igre da savlada sada 15. igrača svijeta koji je na turnir došao kao tinejdžer, a završio ga kao 20-godišnjak. Nadal je protiv slavljenika u finalu morao spašavati set loptu u drugom setu, ali je na kraju ipak došao do velike pobjede rezultatom 2:0.

Nakon osvajanja svog 33. Mastersa i 80. ATP trofeja u karijeri najavio je da će se povući s Mastersa u Cincinnatiju koji počinje danas.

"Moram poštediti svoje tijelo i pokušati ostati zdrav kao sada", rekao je Nadal.