Zmajevi doživjeli debakl na Europskom prvenstvu protiv Nizozemske: Tužno, užasno, sramotno

10
A. Sokolović

Tužno, užasno, sramotno - tako bi se mogla opisati igra rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine u duelu protiv Nizozemske u drugom kolu Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Predigra fantastična - sjajni navijači na ulicama Mannheima, podrška sa tribina, prvi gol i vodstvo i onda - bruka.

Konačan rezultat bio je za 36:20 Nizozemsku i dovoljno sve govori.

UK će glasati za rezoluciju o genocidu u Srebrenici: "Prozvat ćemo one koji se tome protive"

Prvo poluvrijeme završeno je 17:7 za Nizozemsku. Dani Baijens i Rutger Van Telde punili su našu mrežu. Iz skoro svakog šuta su postigli golove.

Mi smo preko Mirka Hercega poveli sa 1:0, a onda je uslijedila serija Nizozemaca od 10:1. U 19. minuti na semaforu je pisalo 10:2.

Uživo iz Njemačke sa Europskog prvenstva u rukometu: BiH - Nizozemska 20:36, težak poraz Zmajeva

Nismo imali rješenja u napadu. Povećavala se razlika da bismo na odmor otišli pri rezultatu 17:7 za Nizozemsku.

Dani Baijens i Rutger van Telde su sami dali bili 13 golova. baijens šest, Van Telde sedam.

Među Zmajevima bolji od ostalih je bio Marko Davidović (tri gola).

Pohvala za navijače bili su sjajni. Pogledajte u našem snimku:

U drugom dijelu - ista slika - isto odstojanje. Razlika se iz minuta u minut povećavala u korist Nizozemaca.

Ništa nismo uspjeli u drugih 30 minuta. Čak šta više - Nizozemci nisu imali milosti. Išli su i na 15 razlike. Željeli su da na pravi način ovjere plasman dalje, jer su imali osiguranu drugu poziciju.

Sa meča BiH - Nizozemska u Njemačkoj

Našim momcima još je ostao duel sa Gruzijom. Igraju u ponedjeljak, 15. januara ali samo za prestiž. Sa ovakvom igrom teško da ćemo biti treći u grupi.

Šta kazati nakon 60 minuta noćne more. Obrukali smo se i samo zbog činjenice da na Europskom prvenstvu igraju 24 selekcije našli smo mjesto u Njemačkoj.

Da smo ga zaslužili jesmo, ali smo sve ovo morali završiti mnogo bolje. Ovako samo tri riječi - Tužno, užasno, sramotno!