Uživo iz Njemačke sa Europskog prvenstva u rukometu: BiH - Nizozemska 20:36, težak poraz Zmajeva

5

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli u live tekstualni prijenos utakmice Europskog prvenstva u rukometu između Bosne i Hercegovine i Nizozemske.

Ovaj susret je ključan za našu reprezentaciju.

Nakon poraza od Švedske, Zmajevima trebala pobjeda da bismo ostali u utrci za prva dva mjesta u grupi koja vode u nastavak takmičenja.

Dva muškarca pretukla policajca prilikom hapšeja: Jedan uspio pobjeći

Susret počinje u 18 sati.

FT

Tužno, užasno, sramotno - tako bi se mogla opisati igra rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine u duelu protiv Nizozemske u drugom kolu Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Predigra fantastična - sjajni navijači na ulicama Mannheima, podrška sa tribina, prvi gol i vodstvo i onda - bruka.

Konačan rezultat bio je za 36:20 Nizozemsku i dovoljno sve govori.

58'

Još dva minuta do kraja, BiH 19, Nizozemska 35.

Naši su u napadu.

57'

Pogodio je i ponovo Hamidović, pa zatim i Perić.

Sada je 34:19 za Nizozemsku.

55'

Ponovo je 15 razlike za Nizozemsku. 32:17 je na semaforu, još manje od pet minuta do kraja susreta.

Sa meča BiH - Nizozemska u Njemačkoj
50'

Četvrti pogodak Davidovića. Jedina svjetla tačka u našem timu.

Bravo, Marko!

46'

BRUKAAAAAAA

Odbrana Zmajeva kao da ne postoji. Smit pogađa s krila.

Razlika sve veća - sada je 14:29.

42'

Rutger ten Velde siguran sa sedam metara za plus 15.

Nećete vjerovati momak ima 9/9. zaista impresivno. Postigao je devet golova, kompletan naš tim 11. Rezultat je 27:11.

Bruka!!!!

38'

Sedmi pogodak Danija Baijensa. Mehmedćehajić pogađa za nas.

Zanimljivo van Telde ima osam od osam.

Sada je rezultat 22:9 za Nizozemsku.

34'

Panić je pogodio ali odmah brzi centar Nizozemaca i novi pogodak.

Sada je 9:20 za Nizozemsku.

31'

Počelo je drugo poluvrijeme.

HT

Poluvrijeme u Njemačkoj - Bosna i Hercegovina 7. Nizozemska 17. Očajnih 30 minuta naših Zmajeva u Mannheimu.

Teško da drugih 30 minuta mogu donijeti nešto boljeg.

30'

Davidović postiže još jedan gol za naš tim.

Na semaforu piše 16:6 za Nizozemsku. Ušli smo u posljednji minut prvog dijela.

29'

Puni se naša mreža - 16 golova smo primili za 29 minuta. Mnogo.

28'

Dok čekamo poluvrijeme u Mannheimu - malo lijepih vijesti za Slovence.

Njihovi momci vode 19:14 protiv Poljske. Portugal protiv Češke vodi 13:7.

27'

Davidović postiže peti pogodaka za naš tim.

No, još smo daleko od rezultatskog priključka.

26'

Šta kazati nakon 26 minuta igre gubimo 10 poena razlike.

Brukamo se protiv Nizozemske, koja u muškoj konkurenciji spada u drugi razred europskog rukometa.

14:4 je za njih.

23'

KONAČNOOOO

Još jedan gol Zmajeva - 4:13. Panić pogađa sa sedam metara.

23'

Dino Hamidović ide na 'hlađenje'.

Dobio je dva minuta zbog šuta nakon sudijskog zvižduka. Nizozemci kažnjavaju sa novim golom 13:3 za njih.

22'

NEEEEEEE

Još jedan gol za Nizozemsku (3:12). Samo da ne bude 10 razlike nakon 30 minuta. Nadamo se da neće...

21'

Nizozemci nastavljaju gdje su stali - ne šale se i pune nam mrežu - 11:3 je za njih sada. Još 10 minuta do kraja pprvog poluvremena.

Sudija - sviraj kraj!

20'

GOOOOOOOOOLLLLLL

Konačno smo postigli gol. Đurđević je strijelac.

Bili smo zabrinuti da će ovako ostati do kraja susreta. Sada je 3:10.

19'

TONEEEE BRODDDDD

Sada je na semaforu 10:2, a ne zaboravimo poveli smo 1:0. U prijevodu serija Nizozemske od 10:1.

18'

Dok čekamo treći gol BiH - konstatacija - samo zahvaljujući tome što na Europskom prvenstvu učestvuju 24 selekcije, ima mjesta i za nas.

Za 18 minuta postigli smo samo dva gola. Premalooooo.

16'

Pa 9:2 za Nizozemsku. Padaju golovi, ali samo na jednoj strani terena.

15'

UHHHHHHHHHHHH

Još jedan gol Nizozemaca. Sada je 8:2.

14'

Malo zatišje u golovima na terenu. Već dva minuta se mreža nije zatresla. Dobro je po nas...

12'

Promašaj Dine Hamidovića.

Irfane, mogu li Zmajevi išta pogoditi!?

Irfan Smajlagić
11'

LOŠEEEEEE

Ako nije Dani Baijens onda je Ruger ten Velde (sedmerac). Sada je 7:2 za Nizozemsku.

11'

Sada je promašio i Mirko Herceg. Raste prednost Nizozemaca, dok Dani Baijens puni našu mrežu.

10'

Dani Baijens - šta radi ovaj čovjek!?

Četvrti gol večeras i vodstvo Nizozemaca od 6:2.

10'

Luka Knežević se nije proslavio - promašio je gol.

Nizozemci idu u novi napad na tri razlike (2:5).

9'

I odmah 2:5 - Dani Baijens - njegov treći gol večeras.

8'

Konačno - Panić je strijelac, ali smo još daleko od egala ju rezultatu - 2:4.

7'

Ovo nije dobro - četiri gola Nizozemaca u nizu i vodstvo od 4:1.

Ponovo je strijelac - Dani Baijens.

6'

Dok čekamo bolja vremena naših Zmajeva, pogledajte kako je publika pozdravila naše igrače.

5'

Samir Benghanem i 3:1 za Nizozemce.

5'

Nakon što smo promašili napad, kontra i prvo vodstvo Nizozemaca - Ten Velde za 1:2.

3'

Dani Baijens je strijelac. Sada je rezultat 1:1.

2'

Bravooooo Buriću - prva odbrana.

2'

GOOOOLLLLLLLLLL - počelo je našim golom. Vodimo 1:0.

Mirkooooooo Herceg.

1'

Počela je utakmica

17:50

Poruku našim rukometašima poslao je i košarkaš Džanan Musa.

Veliki pozdrav za rukometnu reprezentaciju naše jedine Bosne i Hercegovine. Hvala vam na svemu što činite do sada. Činite nas ponosnim. Uz vas smo, samo jako i do pobjede”, poručio je Musa.

Uz nas je i naš sjajni Džanan Musa, koji je također poželio sreću Zmajevima uoči večerašnjeg susreta! 🇧🇦💛🩵 #rsbih #ehfeuro2024 #heretoplay #nationalteam

Posted by Rukometni savez BiH on Saturday, January 13, 2024
17:48

Navijači Bosne i Hercegovine došli su iz Njemačke, Luksemburga, iz brojnih bh. gradova, tako da će večeras biti Arena ispunjena našim navijačima.

17:42

Kao što smo i obećali - snimak je tu. Zmajevi su tu, još samo nam nedostaje pobjeda.

Sretnooooooo, Zmajeviiiiiiiiiiii

17:39

Kako se bliži utakmica, na ulicama Mannheima sve je više naših navijača, vidi se sve više zastava i šalovi Bosne i Hercegovine.

Uskoro ćemo objaviti i snimak iz dvorane. Ostanite uz naš portal!

17:35

Već sada kalkulacija su jasnije, tako da nas trijumf protiv Nizozemske ostavlja u igru sa plasman u drugi krug, dok bi poraz značio i kraj nadanja za plasman dalje.