UŽIVO iz Mejdana: BiH - Bjelorusija 25:31

Arhiv / Još jedan sjajan nastup rukometnih Zmajeva

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prijenos kvalifikacione utakmice rukometnih reprezentacija Bosne i Hercegovine i Bjelorusije za odlazak na Europsko prvenstvo u rukometu koje se održava naredne godine.

Utakmica se igra u Tuzlanskoj dvorani Mejdan, u kojoj vlada odlična atmosfera.

60'

Kraj je utakmice u Mejdanu. Bjelorusi su pobijedili sa 31: 25.

57'

Burić je konačno ušao u seriju, ali prekasno. Naša reprezentacija će po svemu sudeći morati čekati nedjelju i meč sa Češkom u gostima.

Sa pobjedom u nedjelju bi se plasirali dalje.

54'

Sada jedan oštar start Puhouskog nad Haseljićem. Imamo dva igrača više ali vremena je malo.

53'

Loša odbrana naše reprezentacije. Bjelorusi postižu gol skoro po želji.

51'

Sada je i naša klupa zaradila žuti karton zbog prigovora.

49'

Bjelorusi su sada potpuno utišali Mejdan. Odlični napadi Bjelorusa uz beizdejnu odbranu i par grešaka naše reprezentacije rezultirali su velikim vodostvom. 11 minuta je do kraja.

46'

Ponovo ne igramo odbranu i ponovo Bjelorusi prave seriju.

39'

Ponovo je sedmerac realizirao naš kapiten Mirsad Terzić, ovo je njegov peti gol.

37'

Podrška navijača u Mejdanu ne prestaje. Svi su uz naše rukometaše. Odlična kontra i gol Ovčine

36'

Svaki dobar napad naše reprezentacije završi sa lošom odbranom i lakim golom gostiju. Treba nam raspoloženi Burić.

35'

Druga odbrana Burića, u kontri je odlično pucao Terzić i postigao svoj četvrti gol

33'

Golman Bjelorusije je odbranio sedmerac Terziću, ali se naš kapiten snašao i postigao gol.

31'

Počelo je drugo poluvrijeme u Tuzli. Na samom startu zaustavili smo napad Bjelorusije, ali su suci svirali prekršaj uz isključenje Ovčine.

30'

Bjelorusija nakon 30 minuta igre ima prednost od pet golova. Pred kraj poluvremena naša odbrana je popuštala, što su gosti znali iskoristiti.

Za našu reprezentaciju najviše golova je postigao Ibrahim Haseljić, koji je mrežu gostiju pogađao tri puta, dok su Terzić i Malinović postigli po dva.

Naši golmani zabilježili su samo jednu odbranu (Burić), dok je golman Bjelorusije upisao šest.

29'

Bjelorusi prave seriju od nekoliko pogodaka. sada vode sa pet razlike.

28'

Bjelorusi idu na plus četiri. Panić je izborio sedmerac koji je u gol pretvorio kapiten reprezentacije, Mirsad Terzić.

24'

Ponovo Bjelorusi preko krila dolaze do našeg gola. Burić ima samo jednu odbranu, Bilal Šuman ubacio je Grahovca

21'

Ponovo puca naša odbrana, i Bjelorusi prave mini seriju.

18'

Ibrahim Haseljić ponovo je sa krila postigao pogodak, svoj treći na večerašnjoj utakmici. Senamin Burić donio nam je izjednačenje

16'

Zabilježili smo i prvu odbranu Benjamina Burića. Zmajevi su izveli kontru i izborili sedmerac koji nije realizirao Prce

15'

Sada Bjelorusi nisu uspjeli da realiziraju semderac

14'

Sada nešto duži napad naše reprezentacije, ali se ponovo sa krila odlično ubacio Ibrahim Haseljić i postigao svoj drugi gol.

10'

Bjeloruski golman sada je uvezao tri odbrane. Pokušao je Ovčina. Isključen je Senjamin Burić.

9'

Sada dva brza gola Dejana Malinović. Ovakvoh akcija treba našoj reprezentaciji. I dalje nešto slabije igramo odbranu

8'

Slabo otvaranje Zmajeva u Mejdanu. Bjelorusi vode sa četiri gola razlike

5'

Sada nakon par grešaka Zmajeva, Bjelorusi su dali tri gola

5'

Obje reprezentacije krenule su furiozno na startu. Za sada vode Bjelorusi. Čekamo prvu odbranu Burića.

3'

Sedmerac je realizirao Nikola Prce.

1'

Sa centra su krenuli naši reprezentativci. Lopta je otišla na krilo a gol je postigao Ibrahim Haseljić

20:00

Večerašnju utakmicu sudi dvojac iz Litvanije

19:55

Počelo je sa intoniranjem himni. Prvo je intonirana himna Bjelorusije, a naša himna ispraćena je pjevanjem stare himne "Jedna si jedina".

19:52

Atmosfera u Mejdanu već je proključala prije same utakmice. Dvoranom se ori pjesma navijača

19:45

Bilal Šuman odabrao je i igrače na koje će računati u večerašnjoj utakmici.

Benjamin Burić i Nebojša Grahovac će se smjenjivati na golu, a od igrača naš selektor računa na Senjamina Burića, Dinu Hamidovića, Ibrahima Haseljića, Mirka Hercega, Ivana Karačića, Dejana Malinovića, Igora Mandića, Alena Ovčinu, Marka Panića, Josipa Perića, Nikolu Prcea, Srđana Predragovića, Mirsada terzića i Muhameda Toromanovića.

19:45

Večerašnjom pobjedom naša bi se reprezentacija direktno plasirala na Europsko prvenstvo.

Na tabeli grupe 5 vode BiH i Češka sa po 6 bodova, Bjelorusija ima 4, dok je Finska bez bodova.