Bosna i Hercegovina je osvojila EHF: Apsolutna dominacija u finalu

0

Bosna i Hercegovina (U18) je osvajač EHF Championshipa 2024 u Slovačkoj, nakon što je u finalu slavila protiv selekcije Latvije rezultatom 38:26.

Nakon osam minuta igra naša selekcija je vodila sa 5:2, a u 19. minuti golom Karla Perića odlazimo na 11:6. Do kraja poluvremena naša razlika je otišla na najvećih sedam razlike (16:9), a Latvija je do odmora postigla pogodak za naše vodstvo od 16:10 na poluvremenu.

Početkom drugog dijela naša selekcija odlazi i na osam golova razlike, a Latvija uspijeva smanjiti na četiri pogotka zaostatka. Ipak naša selekcija nije dozvolila rivalu povratak meč, već odlazi na sedam razlike (28:21) u 49. minuti.

Sarajevo Film Festival | Šetnja na crvenom tepihu prije kiše: Stigao Schrader, Franković oduševila

Do kraja meča smo upisali ubjedljiv i sasvim zaslužen trijumf!

Naš Mihajlo Vujadinović je najbolji golman turnira, a Alen Hadžimuhamedović je najbolji srednji bek, dok je nagradu MVP (najkorisniji igrač) osvojio naš Alem Hadžić! Čestitke našim sjajnim momcima i na ovim individualnim priznanjima!

Podsjetimo, naša selekcija je već plasmanom u finale izborila direktan plasman na Euro 2026. godine.

🟡🔵 Bosna i Hercegovina (U18) je osvajač EHF Championshipa 2024 u Slovačkoj! 🔵🟡 BiH - Latvija 38:26 🔵🟡 Nakon osam...