Svjetska a naša: Lana Pudar u finalu na 100 metara osvojila četvrto mjesto

0

Sjajna plivačica iz Bosne i Hercegovine, Lana Pudar, ponovo je oduševila na Svjetskom kupu u Njemačkoj i zauzela četvrto mjesto.

Ona je u finalu plivala u vremenu 58,28 sekundi i malo je nedostajalo da ponovo dođe do medalje.

Slavila je Kineskinja Yufei Zhang (56,74), drugo mjesto zauzela je Njemica Angelina Kohler (57,18), a treće Amerikanka Torri Huske (57,32).

Meteorolozi objavili kakvo nas vrijeme očekuje 1. i 2. maja: Ovo se mnogima neće svidjeti

Podsjetimo, Lana Pudar se rano u nedjelju, 8. oktobra, plasirala u finale trke na 100m delfin na Svjetskom kupu u Berlinu i još jednom potvrdila dominaciju i da spada u sami vrh svjetskog plivanja.

Ona je u kvalifikacijama zauzela četvrto vrijeme i potajno smo se nadali još jednoj medalji za Bosnu i Hercegovinu osvojenu u Njemačkoj.

Lana Pudar u foinalu na 100 metara delfin zauzela četvrto mjesto

Lijepa Mostarka je u petak, 6. oktobra, osvojila medalju na ovom takmičenju i bila je treća u disciplini 200 metara delfin.