Bravo, bravo: Lana Pudar osvojila bronzanu medalju u Berlinu

0

Raduj se Bosno - Lana Pudar je osvojila treće mjesto u utrci na 200 metara delfin, na Svjetskom kupu koje se održava u Berlinu.

Naša Bosanka je u finalu nastupila u stazi broj tri i osvojila treće mjesto u vremenu 2:08,90.

Od početka do kraja utrke, Lana je na 50 metara bila druga, a sve ostale dionice na 100, 150 i 200 metara - treća. Na kraju je kao treća i završila utrku.

Vladika Grigorije: Prečesto su naše svađe, srpske i bošnjačke, bivale za tuđi račun

Slavila je Kineskinja Yufei Zhang s vremenom 2:07,11, dok je drugo mjesto zauzela Dankinja Helena Rosendhal Bach (2:08,74).

Naša najbolja sportiskinja je još jednom potvrdila svjetsku kvalitetu i pored toga što je jedna od najmlađih na ovom velikom takmičenju u Njemačkoj, ponovo je osvojila srca sportske publike širom Bosne i Hercegovine, a i svijeta.

Podsjetimo, Lana je u petak, 6. oktobra ujutro, s vremenom 2:11.71, zauzela prvo mjesto u svojoj grupi i u ukupnom plasmanu treće mjesto se plasirala u finale.

Svjetski kup u Berlinu počeo je danas, a održava se do 8. oktobra.

Naredni nastup Lana će imati već sutra, u subotu, 7. oktobra, u 10.25 sati, u utrci na 50 metara delfin.

Nedjelja, 8. oktobar, je planirana za borbu na 100 metara delfin.