Pogledajte dodjelu medalje Lani Pudar. Jednog dana će se čuti i himna Bosne i Hercegovine

0
A.S.

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar donijela je Bosni i Hercegovini prvu medalju na Evropskom prvenstvu u plivanju, u disciplini 100 metara delfin.

Lana je u Rimu otplivala sjajnu utrku i ostvarila novi maestralan rezultat i ostvarila treće vrijeme u veoma jakoj konkurenciji.

Pudar je utrku završila u vremenu 57.27, čime je za skoro sekundu popravila svoje vrijeme iz kvalifikacija.

Portal Radiosarajevo.ba traži novinarke/novinare

Bravo: Lana Pudar osvojila treće mjesto na Evropskom prvenstvu u Rimu

Sat nakon utrke, održana je svečanost dodjele medalja u utrci u kojoj je Lana Pudar zauzela treće mjesto.

Zlatnu medalju osvojila je Louise Hannson iz Švedske, a druga je bila Marie Wattel iz Francuske.

Uživajte u ovim trenutku dodjele medalja, a mi smo uvjereni da će uskoro doći dan kada će se u seniorskoj konkurenciji na europskim prvenstvima na pobjedničkom postolju zavijoriti zastava Bosne i Hercegovine i čuti naša himna.

Napomenimo, Lani Pudar je tek 16 godina. Mnogi je već smatraju plivačkim svjetskim čudom.