Bravo: Lana Pudar osvojila treće mjesto na Evropskom prvenstvu u Rimu

3

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica nastupila je u finalnoj utrci 100 metara delfin na Evropskom prvenstvu koje se održava u Rimu gdje je osvojila treće mjesto.

Sjajna Lana Pudar je osvojila historijsko odličje za Bosnu i Hercegovinu na Evorpskom seniorskom prvenstvu u plivanju u disciplini 100 m delfin.

Naša olimpijka je isplivala vrijeme 57.27 sekundi čime se sa samo 16 godina svrstala među najbolje sportistkinje Evrope u plivanju.

Važne informacije za trudnice u KS: Dovoljna jedna uputnica za preglede i porod nakon 38. sedmice

Pogledajte nastup Lane Pudar koji je našu Sirenu poslao u finale Europskog prvenstva

Ovo je još jedna u nizu medalja za Lanu Pudar, koja je pored prijašnjih odličja, u prethodnom periodu osvojila čak pet medalja – dva zlata na Mediteranskim igrama Oran 2022, te dva zlata i jedno srebro na Evropskom juniorskom prvenstvu u Rumuniji.

Našu najbolju plivačicu već sutra ujutru od 9:17 sati očekuju kvalifikacije u disciplini 200 m delfin.