Osmijeh Lane Pudar, zlatna medalja oko vrata i himna Bosne i Hercegovine u Izraelu

6

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (17) osvojila je zlato u disciplini 100 metara delfin na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Izraelu.

Lana Pudar je u finalu održanom u subotu, 9,. septembra, ostvarila vrijeme 57.77. Druga je bila Leah Schackley iz SAD sa vremenom 58.29.

Bronzu je osvojila Hirai Mizuki iz Japana sa vremenom 58.35.

BHRT reaguje na dugove: Umjesto jutarnjeg programa gledaoce FTV-a dočekala testna slika

Podsjetimo, Pudar je na Svjetskom juniorskom prvenstvu, koje je večeras završeno u Netanyi, osvojila ukupno tri medalje.

Raduj se Bosno...: Lana Pudar zauzela prvo mjesto na Svjetskom prvenstvu i BiH donijela novo zlato

Zlatna je bila u disciplini 200 metara delfin te postavila novi rekord svjetskih juniorskih prvenstava.

U disciplini 50 metara delfin osvojila je srebrenu medalju i u subotu navečer još jedno zlato na 100 metara delfin.

Pogledajte osmijeh Lane Pudar, zlatnu medalju oko vrata i himnu Bosne i Hercegovine u Izraelu: