Nižu se uspjesi: Pogledajte kako je Lana Pudar donijela zlatnu medalju za BiH

3
Reprezentacija.ba / Lana Pudar

Lana Pudar (15) osvojila je zlato u utrci na 100 metara delfin mjesto, na Europskom prvenstvu u Rimu. Novi uspjeh naše sjajne Lane Pudar predstavlja dodatni vjetar u leđa pred njen nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Lana 15-godišnja plivačica, kao najmlađa takmičarka finalnu utrku, završila je za 57.56 sekundi, odnosno čak 0.51 sekundi ispred drugoplasirane Darije Klepikove.

Naša Mostarka, jedna od najvećih nada svjetskog plivanja, tako je Bosni i Hercegovini donijela još jednu medalju, nakon što je u u trkama na 200 metara delfin i 50 metara delfin osvojila za našu zemlju dvije srebrene medalje.

Kako je izgledala utrka na kojoj je naša Lana osvojila zlato pogledajte u videu.

Podsjetimo, Lana Pudar je u subotu osvojila srebrenu medalju u disciplini 50 metara leptir.

„Čudo iz Mostara“, kako je popularno zovu, utrku je završila s vremenom 26.29, odnosno 0.15 stotinki sporije od prvoplasirane Ruskinje Darije Klepikove.

Lanino prolazno vrijeme u ovoj disciplini ujedno je i novi nacionalni rekord BiH.

Pudar je prvu srebrenu medalju osvojila u četvrtak u disciplini 200 metara delfin.

Dionicu od 200 metara isplivala je za 2:09.59 minute, a od nje je bila bolja Ruskinja Anastasija Markova.