Bravo, majstore: Anes Bostandžić juniorski prvak svjetske lige u karateu

0
Saopćenje / Mladi karatista Anes Bostandžić

Mladi karatista Anes Bostandžić danas je u Poreču osvojio naslov prvaka u juniorskoj Svjetskoj ligi i na taj način napravio ogroman rezultat na svjetskoj sceni.

Bostandžić, koji je inače juniorski reprezentativac BiH i takmičar karate kluba Champion sa Ilidže, ušao je u finale sa Danyilom Anisimovom iz Belgije, kojeg je savladao i u Bosnu i Hercegovinu se vraća sa zlatnom medaljom.

Njegov trener Denis Muhović ističe kako je imao velika očekivanja od Svjetske lige, ali da Anes već odavno nadmašuje njegova očekivanja, te da je naša zemlja u Bostandžiću dobila karatistu, koji je spreman i za najveća dostignuća.

Mladi karatista Anes Bostandžić - undefined

Saopćenje : Mladi karatista Anes Bostandžić

Bostandžić je do finala stigao pobjedama nad Nijemcem Pascalom Deutschom, kojeg je savladao rezultatom 9:2.

Zatim je pao i trećerangirani sa svjetske liste Slovak Malik Bagaev (7:1), nakon čega je na red došao i Ukrajinac Devid Shatohin (8:6).

Ova borba je ujedno bila i najteža za bh. takmičara, koji je u finalu savladao Belgijanca tijesnim rezultatom 4:3.