Željezničar s igračem manje poražen u Konjicu od Igmana

2
Radioasarajevo.ba

U prvom susretu 12. kola Premijer lige BiH, koji je odigran u teškim uslovima zbog obilnih padavina, Željezničar je kao gost poražen od Igmana iz Konjica rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme

Prvu veliku šansu imali su domaći u 6. minuti. Nakon što je izblokiran udarac Mirsada Ramića, Darko Bodul je pucao s vrha petera, a Aleksandar Kosorić glavom blokirao njegov udarac i spasio goste.

U 10. minuti gosti su ostali s igračem manje, nakon što je direktan crveni karton zbog grubog starta zaradio Vahid Selimović.

U BKC-u održano Večer za Sidrana

Gosti su prvu ozbiljnu šansu imali u 29. minuti. Andrija Drljo je ubacio s lijeve strane, Sulejman Krpić propustio loptu, a Aleksandare Boljević šutirao visoko preko gola.

Užasan potez nogometaša Želje: Selimović nokautirao igrača Igmana i zaradio direktan crveni karton

Mogao je Željezničar do poravnanja u 38. minuti. Drljo je centriraa, Boljević snažno šutirao glavom, a Ćeman sjajnom paradom spasio domaće.

Do odlaska na odmor i jedni i drugi imali su po jednu veliku šansu. Prvo su domaći u 44. minuti zaprijetili preko Denkovića, Muftić je sjajno odbranio.

Potom je sjevnula kontra gostiju, ali se Boljević nije najbolje snašao.

Drugo poluvrijeme

Igman je s igračem više na terenu bio opasniji u drugom poluvremenu.

U 72. minuti je Kosorić spasio s gol linije.

U istoj minuti je Petar Bojo glavom umalo pogodio, ali je lopta završila pored gola.

Igman je do gola došao u 78. minuti, a pogodio je Anel Hebibović poslije odlične kontre.

Pobjedu domaćina u 83. minuti potvrdio je bivši igrač 'Plavih' Bojo na asistenciju Aldina Mešića.

Mogao je Željezničar u 93. minuti ublažiti poraz preko Boljevića, ali je Ćeman spriječio pogodak.

Željezničar je poslije ovog poraza, već sedmog ove sezone, ostao peti na tabeli s 15 bodova, dok je Igman prekinuo niz od sedam poraza i sad je 10. s 12 bodova.