Željezničar na krilima Manijaka vratio se na pobjednički kolosijek: Na Grbavici pala Zvijezda

0
R. R.

Nogometaši Željezničara na Grbavici su savladali ekipu Zvijezde 09 minimalnim rezultatom (1:0) u susretu 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na početku meča Željezničar je preuzeo inicijativu te je u 10. minuti imao šansu preko Amoaha koji je udarcem glavom zatresao prečku.

Gostujuća ekipa se nakon toga oslobodila pritiska, a u 23. Vazde je uputio udarac koji brani sjajni Muftić i ostavlja željezničar "u životu".

In memoriam: Našeg komorata Asima Šehanovića pozdravljamo posljednjim rudarskim 'Sretno!'

Nogometaši Željezničara nisu dozvolili da im Zvijezdina šansa pokvari planove. Krpić je pogodio za Plave, ali je njegov gol poništen zbog ofsajd pozicije.

Ekipa Nermina Bašića je nakon toga imala dvije sjajne prilike. Drina je nakon ubačaja šutirao iz blizine u 28. minuti, ali njegov šut je odbranio golman Zvijezde 09.

FK Željezničar raspisao javni oglas: Traži se osoba za poziciju koja je napuštena još 2021. godine

Štilić je u 30. minuti uputio snažan udarac sa oko 20 metara, ali lopta je otišla pored gola.

Nogometaši Željezničara su nastavili dominirati, pa su pred kraj prvog poluvremena stvorili još jednu veliku šansu.

Nakon ubačaja Ovčine, u drugoj minuti nadoknade, Krpić je šutirao glavom pored gola.

Na poluvremenu su mreže mirovale (0:0).

Posted by FK Željezničar on Saturday, October 21, 2023

Željezničar je nastavio sa sjajnom igrom i u nastavku meča. Već u 51. minuti Plavi propuštaju stopostotnu šansu nakon što je Amoah sa pet metara promašio gol glavom.

Veliki pritisak Željezničara se isplatio u 58. minuti. Mekić je sa 20 metara zakačio igrača Zvijezde 09 te je lopta prevarila Jelovca i završila u mreži gostujuće ekipe (1:0).

Ekipa sa Grbavice je odlučila riješiti utakmicu, pa je veliku šansu imao i Drljo čiji šut brani večeras izvanredni Jelovac.

Gosti su bili potpuno nemoći i imali su veliku sreću da više golova nije završilo u njihovoj mreži.

U zadnjem dijelu meča Zvijezda 09 je ipak došla do fenomenalne prilike, ali udarac Veličkovića čudesno brani Muftić i čuva pobjedu svojoj ekipi.

Na kraju je Željezničar konačno slavio pobjedu (1:0) i izmakao zoni ispadanja.