Yusuf Yazici šokirao "San Siro", Roma može i bez Džeke, pobjede Dinama i Zvezde

0
Twitter / Yusuf Yazici (Lille) je razbio Milan

U četvrtak navečer odigrane su utakmice 3. kola grupne faze Lige Europe. Za najveće iznenađenje pobrinuli su se fudbaleri francuskog Lillea koji su hat-trickom turskog internacionalva Yusufa Yazicija na "San Siru" deklasirali domaći Milan 3:0. Rade Krunić i Zlatan Ibrahimović su se uklopili u slab nastup "Rossonera" pa su obojica zamijenjeni u drugom poluvremenu.

Bh. reprezentativac Edin Džeko je s klupe promatrao ubjedljivu pobjedu Rome nad rumunskim Clujom, dok je Sead Kolašinac odigrao svih 90 minuta u trijumfu Arsenala nad norveškim Moldeom.

Uspješan je bio nastup i dva kluba iz regiona: Dinamo i Crvena Zvezda su domaćim pobjedama na Wolfsbergerom i Ghentom napravili veliki korak ka nokaut-fazi. S druge strane, Rijeka je i pored dobrog otpora slavnom Napoliju na "Rujevici", zabilježila i treći poraz u grupi i praktično izgubila sve šanse da prođe dalje.