0

Sjajnu večer gledali smo večeras u Ligi prvaka.

Derbi večeri odigrali su Real Madrid i Inter, a bio je to i susret starih prijatelja još iz igračkih dana u Juventusu, Zinedina Zidanea i Antonia Contea, sada trenera dva kluba.

Na kraju, uspješniji je bio francuski strateg sa 3:2.

Poveo je Kraljevski klub golom Karima Benzeme u 25. minuti, pa je Sergio Ramos povećao prednost domaćeg tima na 2:0 u 33. minuti.

No, milanski tim se vratio u igru dvije minute kasnije, a strijelac je bio Martinez. Izjednačenje gostima u 68. minuti donio je Ivan Perišić.

Igrala se 80. minuta susreta kada je Rodrygo donio pobjedu domaćem timu.

Odličnu utakmicu odigrali su momci Jurgena Kloppa. Liverpool je sa 5:0 u gostima srušio Atalantu.

Raspucani su bili i Nijemci. Borussia Monchengladbach je sa 6:0 bila bolja od Shakhtara.

Aktuelni šampion najjačeg nogometnog takmičenja na svijetu, minhenski Bayern nije imao lagodnu noć u Austriji. Salzburg je do 79. minute imao jedan bod u šaci. Bilo je 2:2, no u preostalih desetak minuta bavarska mašinerija se upalila i slavila sa 2:6.