Uživo iz Kopenhagena: Hrvatska - Španija 3:5

1

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos susreta osmine finala Europskog prvenstva između Hrvatske i Španije.

Meč počinje u 18 sati, a igrat će se na stadionu Parken u danskom gradu Kopenhagen.

Pobjednik duela u četvrtfinalu će igrati protiv boljeg iz susreta Švicarska - Francuska.

120'

Kraj u Kopenhagenu. Sjajan smo meč gledali.

117'

Čini se da Hrvatska više nema snage.

114'

Dalić umjesto Modrića ubacuje Ivanušeca.

105'

Pauza je trenutno između dva produžetka.

103'

Goooooool! Oyarizabal pogađa za 5:3 i čini se da je to to u Kopenhagenu.

100'

Goooooooool! Alvaro Morata pogađa za 4:3 u 100. minuti!

97'

Odmah uzvraća Španija! Dani Olmo u stopostotnoj šansi, ali Domagoj Vida spašava Hrvatsku. Kakav meč gledamo na Parkenu!

95'

Kakva šansaaaa!!! Andrej Kramarić je pokušao, ali nevjerovatna odbrana Simona!

90+2

Gooooooooooooool! Hrvatska je izjednačila. Vatreni se očigledno nikada ne smiju otpisati. Mario Pašalić je glavom savladao Simona za nevjerovatnu radost na tribinama stadiona Parken.

85'

Gooooool! Hrvatska dolazi do pogotka. Nakon velike gužve u šesnaestercu Španije loptu u mrežu šalje Mislav Oršić za 3:2. Čeka nas sjajan završetak susreta.

77'

Gooooool! Brza akcija Španaca, Ferran Torres lako prolazi Gvardiola, Livaković je nemoćan i to je 3:1!

72'

Hrvati napadaju i traže penal. Brozović na kraju dobija žuti karton.

71

Izmjena kod Španaca. Sarbija izlazi, u igri je Olmo.

66'

Kakva šansa za Hrvatsku! Gvardiol je bio u prilici, ali je mlako šutirao i Simon je to odbranio.

62'

Španci i dalje napadaju, žele sigurno stići do trećeg gola i završiti posao u Kopenhagenu. Ipak, Vatrene ne treba još uvijek otpisivati...

56'

Goooool! Potpuni preokret Španije. Naivna je ovdje ispala odbrana Hrvatske. Torres je ubacio s lijeve strane, Azpilicueta je pobjegao Gvardiolu i pogodio glavom za 2:1

53'

Ponovo mirniji period meča, dosta prekršaja u ovim trenucima.

48'

Žestoko je počelo u nastavku, ni jedni ni drugi se neće libiti rizikovati i pokušati doći do pobjede.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Zlatko Dalić je izvršio prvu izmjenu. Izbacio je Brunu Petkovića, uveo Andreja Kramarića.

45'

Kraj prvog dijela u Kopenhagenu. 1:1 je!

43'

Španci nastavljaju sa žestokim napadima, Hrvatska se trenutno grčevito brani.

39'

Gooooool! Kao što rekosmo, Španci su se probudili... Nakon sjajne intervencije Livakovića, lopta dolazi do Sarabije koji ju zakucava u mrežu. 1:1 na Parkenu

34'

Mirni trenuci meča na Parkenu.

30'

Čini se da Španci polako dolaze sebi. Ponovo su preuzeli posjed lopte, ali utisak je da to Hrvatima ne smeta mnogo. Vatreni će se očito orijentisati na kontre u nastavku meča.

26'

Kako se samo razigrala Hrvatska u ovim momentima. Mateo Kovačić je sada pokušao, ali preko gola.

25'

Velika šansa sada za Hrvate, zamalo da bace na koljena Španiju. Vlašić je bio u prilici nakon kontre, ali pored gola šutira.

23'

Španci su u šoku, vidjet ćemo koliko dugo...

20'

Gooooool! Najbizarniji gol možda u posljednjih 20-ak godina kada su u pitanju evropska prvenstva. Golman Španije Unai Simon nije primio povratnu loptu, prošla mu je ispod noge i završila u mreži.

19'

Ponovo velika prilika za Špance! Alvaro Morata se još jednom tokom Eura obrukao. Iz izgledne pozicije glavom je šutirao katastrofalno i pogodio Vida.

16'

Kakva šansa! Sarabia je sjajno proigrao Kokea koji izlazi jedan na jedan s Livakovićem, ali golman Dinama mu brani. Bit će korner za Crvenu furiju.

15'

Hrvatska konačno dolazi do lopte, prilika za njenu odbranu da predahne.

12'

Španci još uvijek imaju loptu u svom posjetu i s vremena na vrijeme zaprijete, ali nije to za sada pretjerano opasno po Livakovića.

9'

Vrlo oprezan meč Hrvatska igra za sada. Vidjet ćemo da li će joj se to obiti o glavu.

5'

Dobra šansa za Španiju, ali Koke kasni na loptu i odbrana Hrvatske otklanja opasnost.