Uživo sa Eura: FT Belgija - Italija 1:2

A. L.

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos utakmice četvrtfinala Europskog prvenstva između Italije i Belgije.

Meč se igra u Minhenu, a pobjednik će u polufinalu ići na Španiju.

90'

Kraaaaaj! Italija je u polufinalu Europskog prvenstva. Igrat će protiv Španije na Wembleyju.

90'

Sam finiš meča je u Minhenu. Pet minuta nadoknade izgubljenog vremena.

84'

Doku je sada napravio pravi mali šou ispred gola Italije, ali na kraju nije pogodio jer je lopta otišla preko gola. Odlična je to prilika bila.

77'

Meč je prekinut jer je Spinazzola povrijeđen.

69'

Nova prilika za Italiju. Insigne je pokušao sa 20-ak metara, ali Courtois sjajno brani.

64'

Spinazzola je sada imao veliku šansu za Italiju, ali lopta odlazi pored gola.

47'

Chiesa sjajno šutira, ali lopta odlazi pored gola.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

45'

Kraj prvog dijela. Odličan meč smo gledali.

45+1'

Goooooool! Romelu Lukaku vraća Belgiju u igru.

45'

Lukaku uzima loptu.

45'

Penal za Belgiju.

44'

Gooooool! Zapravoi ne gol, već golčina. Lorenzo Insigne pokazuje kakav je majstor. Sa 20-ak metara pogađa gornji desni ugao gola na kojem stoji Courtois za 2:0!

39'

Italijani i dalje djeluju bolje.

30'

Gooool! Italija vodi 1:0. Nakon greške u odbrani Belgije, lopta nekako dolazi do Barelle koji se snalazi sjajno i pogađa za vodstvo svoje selekcije.

26'

Uzvraćaju Italijani preko Chiese, ali napadač Juventusa je u posljednji čas izblokiran.

25'

Nova velika šansa za Belgiju. Lukaku je 'izlomio' Chiellinija, šutirao vrlo precizno, ali sjajni Donnarumma ponovo brani.

23'

Kakva šansa za Belgiju. Kevin De Bruyne se sjajno izborio za udarac, šutirao vrlo snažno i precizno, ali Donnarumma fantastično brani.

20'

Tielemans je lijepo iznio loptu, ali Verratti ga zaustavlja faulom zbog kojeg dobija žuti karton.

14'

Italijani su postigli gol preko Bonuccija, ali isti je nakon VAR asistencije poništen.

10'

Italija sada ima nešto više loptu u svom posjetu, ali ne dešava se ništa posebno na terenu.

4'

Lukaku pokušava, ali preko gola. Ipak je bio ofsajd.

1'

Odmah imamo prvu priliku. Dobar pas prema Lukakuu, ali Donnarumma izlazi na vrijeme i dolazi do lopte prije napadača Intera.