Uživo sa Eura: Švicarska - Španija 1:1 (Penali 1:3)

0

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli u live tekstualni prijenos susreta četvrtfinala Europskog prvenstva između Španije i Švicarske.

Meč počinje od 18 sati, a igrat će se u ruskom St. Petersburgu.

Penali

Oyrazabal uzima loptu i pogađaaa!!! Španija je u polufinalu Eura!!!

Penali

Vargas promašuje čitav gol. Španija šuta za pobjedu.

Penali

Moreno pogađaaa! Španija ima prednost.

Penali

Akanji je sada šutirao i brani mu Simooon! Još uvijek je 1:1.

Penali

I Rodri promašujeeee! Sommer mu brani.

Penale

Schar promašujeee. Odbranio mu je Simon, preciznije.

Penali.

Dani Olmooo. Pogodak za Španiju.

Penali

Gavranović pogađaaa za Švicarce!!!

Penali

Busquets prvi kreće. Promaašaaaj. Stativa iskusnog Busquetsa.

120'

Kraj. Penale ćemo gledati!

120'

Jedan minut nadoknade izgubljenog vremena.

115'

Busquets je pokušao glavom, ali Sommer je naprosto presiguran večeras.

106'

Počeo je drugi produžetak.

105'

Kraj prvog produžetka. Španija je napadala, ali nije imala većih šansi.

90'

Kraj regularnog toka meča. Gledat ćemo produžetke.

87'

Španci napadaju i napadaju, ali nikako da dođu do prave prilike.

78'

Kakav hendikep za Švicarce. Freuler poslije jednog oštrog starta dobija crveni karton. Španci sada imaju igrača više

75'

Bez dešavanja u ovim momentima.

68'

Goooooool! Švicarci su poravnali. Nakon velike greške u odbrani Španije, lopta dolazi do Freulera, on je dodaje Shaqiriju koji matira Simona za 1:1. Potpuno zasluženo.

64'

Nova dobra prilika za Švicarce, ovog puta preko Zubera, ali bit će samo korner.

56'

Velika, najveća prilika za Švicarce tokom utakmice. Nakon kornera je glavom pokušao Zakaria, ali lopta odlazi samo nekoliko centimetara pored gola.

55'

Švicarci pritišću na startu drugog poluvremena, niz kornera pred golom Španije.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

45'

Kraj prvog poluvremena u St. Petersburgu. Nije bilo pretjerano zanimljivo.

34'

Solidna prilika za Švicarce. Akanji nakon kornera šutira glavom, ali preko gla.

33'

Ponovo mirniji dio utakmice.

24'

Sjajan centaršut Azpilicuete na Moratu, ali u posljednji čas dobro reaguje Elvedi.

23'

Prinudna izmjena koju je morao izvršiti selektor Švicarske Vladimir Petković. Umjesto Embola, koji je doživio povredu zadnje lože, na terenu je Vargas.

17'

Koke je pokušao, ali lopta odlazi preko gola.

16'

Evo slobodnog udarca za Špance nakon što je Morata pao na rubu šesnaesterca.

11'

Španci nastavljaju s napadima.

8'

Goooooool. Španija je povela 1:0. Alba je šutirao nakon kornera, lopta je zakačila Zakariju i prevarila Sommera.