Uživo s meča kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo: Džeko dao gol, Francuzi s 10 igrača

1

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli u live tekstualni prijenos utakmice kvalifikacija za odlazak na Svgjetsko prvenstvo između Francuske i Bosne i Hercegovine.

Susret se igra u Strasbourgu, a počinje u 20.45 sati.

Glavni sudija je Švicarac Sandro Scharer.

U Zemaljskom muzeju BiH otvorena izložba "Monumental" fotografa Ziyaha Gafića i Tomasa van Hutrivea

Malo iznenađenje predstavlja uvrštavanje Matea Sušića u sastav, desnog beka Cluja koji je naknadno dobio poziv.

Rade Krunić je otpao zbog lakše povrede, umjesto njega u timu je Ermedin Demirović.

BiH: Šehić, Sušić, Saničanin, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Kolašinac, Cimirot, Hadžiahmetović, Pjanić, Demirović, Džeko.

FT

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine uspjela je u Strasbourgu u okviru 4. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo odigrati sjajnih 1:1 protiv Francuske.

Naši su sjajno odigrali duel protiv Trikolora. Zmajevoi su taktički odlično stajali na terenu, tražili svoje prilike iz kontri, te na kraju uspjeli i postići gol - sjajan gol našeg Džeke.

90'+2'

Tri minute sudijske nadoknade. Prošle su dvije.

89'

Novi faul za Zmajeve blizu kaznenog prostora Francuske.

Pjanić ima priliku da sa 27 metara ugrozi Llorisa.

85'

ŠTETTTTTA.

Ovo je bilo sjajna akcija Zmajeva. Prevljak je na kraju pucao preko gola.

Ostaje 1:1.

82'

Dobro se drže naše momci.

Trikolori napadaju, žele taj drugi gol, ali imamo i mi naših aduta.

Još osam minuta do kraja meča.

77'

Pogba je pucao, nekoga je lopta zakačila i otišla u koner.

Coman je u igri, Francuska želi tri boda iz ovog meča.

Rezultat je 1:1, u kornerima je 5:4 za BiH.

72'

Novi korner za BiH.

Ponovo Džeko pravi rusvaj u kaznenom prostoru Francuza.

Evo novih izmjena u našem timu. Lončar je ušao umjesto Cimirota, a Prevljak mijenja Demirovića.

Ništa od kornera.

70'

Korner za Zmajeve.

Džeko je lijepo prošao po strani, uputio loptu u srce kaznenog prostora domaćina, a Varane izbio u korner.

Pjanić je izveo korner, ali ostaje rezultat 1:1.

64'

Cipetić umjesto Sušića, koji se žali na povredu.

59'

Francuzi traže penal, ali ga neće dobiti.

Mbappe je pao, ali je švicarski sudija samo odmahnuo rukom.

54'

Kolašinac ne može nastaviti susret, mijenja ga Ćivić.

Dubois umjesto Veretouta, nakon što su francuzi ostali sa 10 igrača.

Seadu želimo brz oporavak od povrede.

51'

Crveni za Koundea!

Napravio je žestok start na Kolašincu.

Nakon pregledada VAR-a, sudija iz Švicarske je Koundea poslao u svlačionicu.

Sudija Scharer je naknadno pogledao snimak i zaključio da je faul Koundea nad Kolašincem za najstrožu sankciju - crveni karton.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Tchouameni je zamijenio Lemara kod Trikolora.

HT

Kraj prvog dijela, rezultat je 1:1.

Zmajevi su sjajno odigrali 45 minuta. prvi smo poveli i zaista je šteta što nismo izdržali do odlaska u svlačionicu.

Džeko je u 36. minuti zabio sjajan gol, ali je ubrzo Griezmann izjednačio na 1.1.

Ovako sada izgleda pogled na tabelu. Da nismo primili gol, bili smo na drugoj poziciji.

Standings provided by SofaScore LiveScore

39'

GOLLL za Francusku.

Griezmann je strijelac za 1:1.

Šehić je loptu izbacio nakon što je lopta nekoliko centimetara ušla u gol, ali VAR je pokazao kako je riječ o pogotku.

Griezmann gol za 1:1 - undefined

36'

GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL - BiH vodi 1:0.

Džeko je lijevom nogom zabio gol sa 22 metra.

Sjajan gol Dijamanta.

Džeko zabija za BiH - undefined

35'

Pjanić je pucao po golu. Hugo Lloris brani.

34'

Varane je srušio Džeko na oko 22-23 metra od gola Francuske.

Ovo je za Pjanića idealna udaljenost da direktno puca prema Llorisu.

33'

Šehić je malo loše reagirao. Umjesto da uhvati loptu, on je boksovao i sebi sam stvorio probleme.

Srećom - ne veće.

32'

Demirović je ostao na zemlji, nakon faula Jordana Veretouta, koji je za grub start "nagrađen" žutim kartonom.

30'

Konačno prvi korner za BiH.

Pjanić je izveo slobodan udarac sa 25 metara, a neko od domaćih igrača izbacio loptu u korner.

Mire je to izveo dobro, ali su Francuzi otklonili opasnost.

Nakon 30 minuta dobre igre Zmajeva rezultat je 0:0.

27'

Imali smo sreće - Mbappe je pogodio stativu.

Pucao je iz samog ugla, teško da je lopta prošla pored Šehića, al ije ovako svakako bolje ispalo.

Bliži se pola sata igre u Francuskoj.

25'

Nešto mirniji dio igre u Strasbourgu.

Malo smo se prepali one duge akcije Francuza, ali srećom po nas sve je kratko trajalo.

20'

Lijepo igraju Zmajevi. Nisu se povukli na svoju polovicu terena.

Duga akcija Francuza, Benzema, pa Mbappe, pa Benzema i na kraju Sušić glavom do Šehića.

Akcija Trikolora koja je trajala skoro pa minutu. Sve se dešavalo ispred našeg gola.

15'

Prošlo je prvih 15 minuta susreta. Zmajevi se dobro drže na terenu. Često su u napadu, pokuašavaju doći do prave prilike za gol.

I dalje je 0:0.

13'

Prva prava akcija na utakmici, izveli su je Zmajevi.

Sve je krenulo od Pjanića, pa kasnije Saničanina, da bi na kraju Dijamant pucao preko gola.

Šteta.

12'

Pjanić je dao dobru loptu, upotrebljivu - Džeko je bio kratak.

Dopadljiv nogomet se igra u Strasbourgu. Još čekamo na prvu veliku šansu.

09'

Griezmann je izveo korner, naša odbrana odlično reagirala.

09'

08'

Francuzi imaju posjed lopte, što je bilo i očekivano.

Prvi korner na utakmici, izvest će ga Trikolori.

04'

Benzama je ostao iza leđa naše odbrane.

Pucao je, ali je Šehić to zaustavio - svakako.

02'

Odmah slobodan udarac za Zmajeve. Džeko je oboren. Ovo može biti lijepa prilika za gol.

Ništa od gola, sudija svira ofsajd.

01'

Utakmica je počela. BiH je krenula sa centra.

Sretno, Zmajevi!

20:42

Edin Džeko predvodi Zmajeve večeras.

Upravo se intonira himna Francuske. La Marseillaise je francuska državna himna. Pjeva je cijeli stadion.

20:42

Susret se igra na stadionu Stade de la Meinau.

Na tribinama ima i plavo-žutih zastava, onih Bosne i Hercegovine.

Ide himna BiH.

20:40

Nogometaši se pripremaju u tunelu, krenula su rukovanja i spremaju se za izlazak na teren.

Upravo su izašli, uskoro će himne.

20:30

Glavni sudija je Sandro Scharer iz Švicarske, pomoćnici su Stephane De Almeida i Bekim Zogaj.

Susret počinje za 15 minuta.

20:27

U sastavu Trikolora su i Benzema, Griezmann i Mbappe.

FRANCUSKA: Lloris, Kounde, Varane, Kimpembe, Digne, Veretout, Pogba, Lemar, Benzema, Griezmann, Mbappe.

20:25

Malo iznenađenje selektor BiH Ivaylo Petev je napravio predstavlja uvrštavanje Matea Sušića u sastav, desnog beka Cluja koji je naknadno dobio poziv.

20:20

Bosna i Hercegovina je trenutno posljednja u grupi samo sa jednim bodom.

Kazahstan je danas donio lijepu vijest, nakon što su odigrali 2:2 protiv Ukrajine.

Tabela izgleda ovako:

20:15

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli u live tekstualni prijenos utakmice kvalifikacija za odlazak na Svgjetsko prvenstvo između Francuske i Bosne i Hercegovine.