Uživo s Koševa sa vječitog derbija: Sarajevo - Željezničar 1:1

0

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos zaostale utakmice 9. kola m:tel Premijer lige BiH između bh. prvaka FK Sarajevo i FK Željezničar, koji se igra na stadionu "Asim Ferhatović Hase".

FT

Završen je susret na Koševu - Sarajevo i Željezničar su odigrali 1:1.

Gledali smo dopadljiv derbi, ali neće ovo biti derbi za pamćenje

Željezničar je sigurno zadovoljniji bodom.

No, Sarajevo je ostalo na četiri boda prednosti nas tabeli.

90+2'

Uh... Lendić se mogao proslaviti - imao je sjajnu priliku za drugi gol.

Kovačević je spasio Sarajevo od poraza.

Još minut do kraja susreta.

89'

Čekamo šta će kazati sudija Peljto.

Možda bi mogao tri, četiri minute produžiti duel na Koševu.

Sve smo bliži još jednom remiju sarajevskih rivala.

79'

Novi korner za Željezničar.

Nakon ubačaja s ugla ništa se nije dogodilo.

Loše je izveden ovaj korner.

Plavi lagano idu prema remiju i jednom bodu sa Koševa.

77'

Fanimo je upisan u notes sudije Peljte - dobio je žuti karton.

Još 13 minuta.

Kako se tempo igre razvija - najbliži smo remiju na Koševu.

74'

Tempo igre se malo smirio.

Ulazimo u posljednjih 15 minuta susreta na Koševu.

Sa ovih 1:1 svakako je zadovoljniji tim s Grbavice.

67'

Mehmed Alispahić je strijelac.

Zasluženo su Plavi došli do 1:1.

U posljednjih pet minuta su bili bolji tim i zasluženo došli do gola.

Gledat ćemo zanimljivih pola sata do kraja meča.

66'

GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

66'

Nova šansa za Željezničar.

Ponovo je Lendrić pucao i ponovo korner.

Nakon udarca s ugla ništa se nije dogodilo, otklonjena je opasnost ispred gola Sarajeva.

Željeznuičar se u posljednjih pet minuta trznuo - igraju bolje i mnogo bolje stoje na terenu.

64'

Opasno je ovo bilo ispred gola Sarajeva.

Lendić je dobro pucao sa oko 20 metara, a Kovačević je uspio spasiti mrežu.

Ovo je bila sjajna prilika za Plave da dođe do 1:1.

Sudija je pokazao na korner.

59'

Štilić je sada pucao, ali veoma loše.

Pogodio je nekoga u "živom zidu" Sarajeva.

Šteta - ovo je bila najbolja prilika za Plave.

56'

Slobodan udarac za Željezničar.

Ovo bi mogla biti prilika da se ugrozi gol Sarajeva.

Bekrić je pucao, ali je Šerbečića lopta pogodila u ruku - Peljto svira novi slobodan udarac. Sada je lopta bliže golu.

Šerbečić je stajao u "živom zidu".

55'

Deset minuta drugog dijela je iza nas - Sarajevo i dalje vodi sa 1:0.

Šampion BiH je potvrdio ulogu favorita, a u ovih 55 minuta su daleko više pokazali od nogometaša sa Grbavice

50'

Sarajevo je i u nastavku krenulo napadački.

Tim s Koševa želi otići na sedam bodova prednosti u odnosu na Željezničar.

Sada je Rahmamović pucao prema golu Erića.

Ostaje 1:0 za tim s Koševa.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Sarajevo ulazi sa prednošću od jednog gola, a puleni Vinka Marinovića su na kontu mogli imati i više od jednog gola prednosti.

Čekamo odgovor Željezničara.

Želimo da gledamo odličan nogomet - da lijepa slika iz Sarajeva ode u Europu

HT

Handžić je treći put u prilici da postane strijelac.

Mogao se proslaviti, ali je i ovoga puta propustio lijepu priliku.

Ostaje 1:0.

Sudija Peljto ubrzo nakon šanse Handžića svira kraj prvog dijela.

43'

Nova šansa za Sarajevo. Handžić je u prilici za 2:0, ali samo - korner.

Nakon kornera nova prilika za Bordo tim, ali Erić spašava siguran gol.

Sarajevo je bolja nakon gola.

Plavi još nemaju odgovor.

42'

Kod gola Sarajeva udarac Tatara odbranio je Erić.

Na odbijenu loptu naletio je sjajni Rahmanović i pogodio je za vodstvo domaćih.

Na Koševu, Sarajevo 1 - Željezničar 0.

37'

Sarajevo vodi 1:0.

Rahmanović je strijelac.

Bolja igra u posljednjih 15 minuta - rezultirala je golom lidera na tabeli.

Ovo je bukvalno bio prvi udarac u okvir gola i završio je u mreži Plavih.

FK Sarajevo - undefined

37'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL

31'

Opasno je ovo bilo - stativa gola Željezničara se uzdrmala.

Sarajevo je dugo gradilo napad i onda se pucao Velkoski - na putu do gola lopta je pogodila Blaževića i završila na stativi.

Ovo je bila najbolja prilika na utakmici.

27'

Iskreno - više smo očekivali od dva najbolja tima u BiH.

U ovih 27 minuta nije bilo većih uzbuđenja.

Da su gledatelji na stadionu, kojih nema zbog pandemije koronavirusa, ne bi mogli uživati u predstavi prvog i drugog tima na tabeli m:tel Premijer lige BiH.

I Kosorić je u bilježnici sudije Peljte.

On je napravio grub faul nad Rahmanoviću na sredini terena.

23'

Prvi žuti karton na utakmici - dobio ga je golman Sarajeva Vladan Kovačević.

Čuvar mreže Sarajeva je uhvatio loptu izvan kaznenog prostora u ruke.

Plavi će imati indirektan udarac u opasnoj poziciji.

Ništa se njije dogodilo - lopta je prišla preko gola.

17'

Prvo manje uzbuđenje. Dupovac je pucao prema golu Želje, ali je lopta otišla pored gola.

Upisat ćemo da je ovo bila polušansa - prva na utakmici.

16'

I dalje čekamo na prvo veće uzbuđenje.

Sarajevo ima više loptu u nogama, ali onog pravog udarca prema golu Željezničara - još nema.

12'

Novi korner za Bordo tim. Sada je 2:1 u kornerima, ali je rezultat još uvijek 0:0.

Ni nakon kornera se rezultat nije promijenio.

Gledamo dopadljivu utakmicu, ali još bez prave prilike.

07'

Igrači se polako sele na drugu stranu - sada je korner za Željezničar.

Štilić ga je izveo, ali sada odbrana tima s Koševa dobro reagira.

Ostaje 0:0.

06'

Prvi korner na utakmici.

Izvest će ga Bordo tim.

Odmah su Plavi otklonili opasnost. Dobra reakcija odbrane.

03'

Bez uzbuđenja na Koševu.

Prava tek očekujemo.

Pola sata prije meča počela je padati kiša - očekujemo i kišu golova na olimpijskom stadionu.

01'

Počela je utakmica.

Željezničar je krenuo sa centra.

18:15

Igrače Sarajeva dočekala je prelijepa i impresivna koreografija koju su navijači Horde Zla postavili na sjevernu tribinu.

Tu je i poruka sa samo jednom riječju - Igraj.

stadion koševo - undefined

18:05

Glavni sudija derbija na Koševu je Irfan Peljto (Sarajevo).

Sarajevo uoči ovog duela ima četiri boda prednosti u odnosu na Željezničar.

Zanimljivo, Plavi su prošle sezone nadigrali Sarajevo, ali je tim s Koševa došao do titule.

Šta će biti ovoga puta?

Standings provided by SofaScore LiveScore

17:58

Trener Željezničara Amar Osim se odlučio za ovu postavu:

ŽELJEZNIČAR: Erić, Šehić, Ikić, Kosorić, Blažević, Hajdarević, Štilić, Alispahić, Veselinović, Mujezinović, Lendrić.

Rezerve: Muftić, Miletić, Milićević, Bojo, Duraković, Beća, Bekrić, A. Zec, E. Zec.

17:57

Susret na stadionu "Asim Ferhatović Hase" igra se od 18.30 sati.

Vinko Marinović ne može računati na povrijeđenog Miličevića, a na teren je poslao ovaj sastav:

SARAJEVO: Kovačević, Pidro, Šerbečić, Dupovac, Oremuš, Pejović, Đokanović, Rahmanović, Velkoski, Tatar, Handžić.

Rezerve: Džafić, Hodžić, Bešić, Hebibović, Mustenadagić, Islamović, Salčin, Jukić, Fanimo.

17:55

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos zaostale utakmice 9. kola m:tel Premijer lige BiH između bh. prvaka FK Sarajevo i FK Željezničar, koji se igra na stadionu "Asim Ferhatović Hase".