UEFA / Uživo sa meča Konferencijske lige: Milsami - Sarajevo 0:0, Velkoski promašio penal

08. 07. 2021. u 18:45:00 Radiosarajevo.ba

Shares: 0

• FT

Nogometaši Sarajeva odigrali su 0:0 protiv Milsamija u prvom susretu UEFA Konferencijske lige na gostovanju u Moldaviji.

Bivši šampion Bosne i Hercegovine bio je bolji tim, imao je više zrelijih prilika, ali Fanimo i društvo nisu uspjeli se kući vratiti s pobjedom.

Bili su veoma blizu, posebno jer su u prvom poluvremenu promašili penal.

• 90'+2'

Igraju se posljednji trenuci susreta u Moldaviji.

• 75'

Još 15 minuta do kraja susreta.

Naš tim ima solidnih 0:0, i u revanšu na Koševu ne bi trebalo biti problema da izbace Moldavce.

• 60'

Novi napadi Sarajeva, bez rezultata.

• 53'

Nešto mirniji nastavak susreta u odnosu na prvo poluvrijeme.

Opao je i pritisak Sarajeva, posebno onaj kada je tim s Koševa imamo sjajih 15 minuta sredinom prvog dijela.

• 46'

Očito da je domaći trener Milsamija nezadovoljan, pa je napravio i drugu izmjenu - Istrati mijenja Lambarskiya.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• HT

Nakon 45 minuta igre rezultat je 0:0.

Sarajevo je dobro igralo, bilo je bolje, i na kraju promašilo penal.

• 45'

Slobodan udarac za Sarajevo.

Hoće li se mreža Milsamija zatresti u finišu?

• 44'

Fanimo je večeras najbolji igrač Sarajeva, ima ga na svakom dijelu terena.

Ponovo je bio u šansi, ali ostaje 0:0.

• 37'

Nakon promašenog penala Velkoskog, igra se malo smirila.

Domaći trener pravi prvu izmjenu - Amougui je zamijenio Zasavitchija.
  • 33'

Prema igri Sarajevo je trebalo da vodi najmanje 2:0.

Promašen penal (Velkoski), šansa Fanima samo su neke od propuštenih sjajnih prilika našeg tima.

• 30'

Krste Velkoski će pucati.

Golman je odbranio udarac Velkoskog sa bijele tačke!

Šteta!!!!!!

• 29'

Penal za Sarajevo, Fanimo je oboren.

• 27'

Nakon nekoliko sjajnih akcija i statistika je na strani našeg tima.

Sarajevo ima daleko veći posjed lopte (56:44), čekamo prvi gol i da se mreža Moldavaca zatrese.

Vrijeme je...

• 24'

Tim s Koševa konstantno napada, stvaraju se prilike i gol Milsamija visi u zraku.

• 20'

FANIMO!

Matthias Fanimo pogodio je stativu.

Šteta.
  • 19'

Domaći igrači imaju veći posjed lopte (55:45), ali Sarajevo je opasnije i konkrentije.

Naš bivši šampion je svakako bolji tim i ima kvalitetnu više za plasman u drugo kolo.

• 15'

Nakon što je Fanimo loše šutirao, Sarajevo ima prvi korner.

Nakon ubačaja s ugla - mreža domaćina se nije zatresla.

Ostaje 0:0.

• 9'

Dok se ništa ne dešava na terenu, spomenimo da su se igrači Sarajeva žalili na teren i visoku temperaturu.

"Teren je tvrd i užasan", kazali su nam igrači.

• 7'

U prvim minutama susreta Šabanović se nameće kao važna karika.

Na zaboravimo, trener Goran Sablić večeras debituje na klupi Sarajeva.

• 5'

Odmah na početku šansa za Sarajevo.

Nakon dobre akcije Mirko Oremuš je šutirao, ali nije pogodio mrežu domaćih

• 4'

Igrači FK Sarajevo u večerašnjoj utakmici ne nastupaju u opremi predviđenoj za to.

Umjesto u dresovima novog tehničkog sponzora Erree, Bordo tim utakmicu igra u bordo trening opremi.

• 1'

Turski sudija Yasar Kemal Ugurlu dao je znak za početak susreta.

• 18:53

Tim iz Moldavije Milsami igrat će od prve minute u sljedećem sastavu:

Timbur, Arhirii, Bolohan, Dijinari, Racu, Zasavitchi, Antoniuc, Ginsari, Lambarskiy, Dedov, Puntus.

• 18:50

Susret počinje u 19 sati.

Sarajevo: Kanurić, Pidro, Kurdić, Dupovac, Šabanović, Đokanović, Oremuš, Hebibović, Sušić, Fanimo, Velkoski.

• 18:45

Na našem portalu možete uživo pratiti prijenos prve utakmice konferencijske lige između Milsamija i Sarajeva.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacija za Android | iPhone i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.