Uživo iz Londona sa finale Lige prvaka: Borussia Dortmund - Real Madrid 0:2

1

Dobrodošli na tekstualni prijenos finale utakmice Lige prvaka u kojoj se u Londonu sastaju Borussia Dortmund i Real Madrid.

Susret počinje u 21 sat.

Na našem portalu ćete iz minuta u minut moći pratiti najzanimljivija dešavanja sa finalne utakmice.

Šok u Bugarskoj, ovakav rasplet nisu mogli ni zamisliti: ‘Katastrofa! Idemo u raskol!‘

Za nas Bosance ovaj duel ima veliku važnost, jer na klupi Borussije sjedi naš stručnjak Edin Terzić. S druge strane imamo i Luku Modrića, koji je osim rodne Hrvatske, veoma popularan i u Bosni i Hercegovine.

Ne možemo ni zaboraviti da je jedan dio sjajne karijere proveo upravo u našoj Premijer ligi, kada je nosio dres Zrinjskog. No, o tome ćemo kada počnje utakmica.

Uživajte!

FT

Na Wembleyu, u subotu, 1. juna odigrano je finale Lige prvaka, a novi prvak Europe je Real Madrid.

Tim iz Madrida slavio je pobjedu od 2:0.

Borussia je bila bolji tim, ali pehar pobjednika Lige prvaka ide u Španiju.

83'

Strijelac je Vinicius na asistenciju Bellinghama.

Realllllll vodi 2:0!

83'

GOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

74'

Carvajal je strijelac. Lijepo je dočekao ubačaj Kroosa i glavom poslao loptu u mrežu.

Reallllllllllllllllllllll vodi 1:0!

74'

GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL

70'

Malo da napišemo i šta poduzima Real.

Bilježimo - Vinicius je ubacio s lijeve strane, a Bellingham pokušao zahvatiti loptu. Pokušao. Loše se završilo.

67'

Još 23 minute do kraja susreta.

Da li ćemo gledati produžetke? Pišite nam u komentaru!

63'

Borussia nastavlja da napada - a mi smo upisali prvu priliklu u drugom poluvremenu!

Lijep je loptu dočekao odlični Füllkrug. Pucao je silovito glavom, ali Courtois (i dalje) siguran.

60'

Jedna zanimljivost sa meča u Londonu - dok čekamo da konačno padne gol.

Nakon 60 minuta, Real je zabilježio samo jedan udarac u okvir gola.

52'

Novi korner za Borussiju. Ovo je sedmi korner za njemački tim.

Ništa se nije dogodilo ispred gola Reala i dalje je 0:0.

47'

Šesti korner na utakmici izborila je Borussia, nakon opasnog napada kojeg su mogli i bolje razviti.

Trenutno je u kornerima 6:2 za Borussiju. U golovima je 0:0.

47'

Na stadionu u Londonu je i predsjednik Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine - Vico Zeljković.

On se slikao na Wembleyu prije početka duela.

Vico Zeljković na finalnom meču u Londonu
46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

HT

Poluvrijeme u Londonu.

Nema golova. Borussia 0 - Real 0.

45'

Ostala je još sudijska nadoknada.

A nje će biti četiri minute.

42'

Nova odbrana belgijskog golmana na vratima Reala.

Sada je Sabitzer gađao iz daljine, bio je Courtois spreman i bez problema ponovo sačuvao gol.

40'

Ulazimo u posljednjih pet minuta - još nema gola u Londonu.

35'

Imamo i prvi žuti karton

Vinicius je zaradio žuti karton.

Oštar start napravio je Brazilac, u pokušaju pritiska "zakačio" je vratara Kobela i srušio ga na travnjak.

28'

Courtois spašava Real!

Ponovo je tim iz Dortmunda zaprijetio. Ovoga purta nakon kontre.

Brandt je uposlio Adeyemia koji puca lijevom nogom, a Belgijac brani!

20'

Uhhhhhhhhhhhh Velika prilika za Borussiju!

Hummels je fantastičnom loptom u prostor pronašao Adeyemija, koji je izašao sam pred Courtouisa. Oklijevao je i šansa je propala.

Ostaje 0:0.

14'

Velika prilika za Borussiju!

Füllkrug je pobjegao madridskoj odbrani i uposlio nadotrčalog Brandta. No, Nijemac nije dobro zahvatio loptu, propala je prilika iz izgledne pozicije.

10'

Tim iz Madrida je krenuo agresivno. Za sada nema većih prilika na utakmici.

3'

Tek što je utakmica krenula, trojica navijača uletjela su na teren i prekinula susret!

Prekid je trajao dvije minute, sada je sve spremno za nastavak.

1'

Počela je utakmica.

20:55

Pjevač Lenny Kravitz zabavlja navijače na Wembleyu svojim nastupom. Još je nekoliko minuta ostalo do početka utakmice...

20:47

Real Madrid u ovom sastavu kreće u dvoboj protiv Borussije Dortmund (4-3-1-2):

Courtouis - Carvajal, Rüdiger, Nacho, Mendy - Valverde, Camavinga, Kroos - Bellingham - Rodrygo, Vinícius Júnior

20:45

Borussia Dortmund (4-2-3-1) u ovom će sastavu istrčati na Wembley:

Kobel - Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen - Can, Sabitzer - Sancho, Brandt, Adeyemi - Füllkrug

20:40

Službeno je poznat sastav oba tima.

Ancelotti je na teren poslao sastav prema najavama, što znači da će Luka Modrić svoju priliku čekati s klupe.