UEFA Liga Nacija | Kosovo deklasiralo Kipar sa 4 gola razlike

0
prishtinainsight.com / Nogometna reprezentacija Kosova

Prva utakmica večerašnjeg programa UEFA Lige nacija igrana je AEK Areni, a domaćin Kipar je pretrpio ubjedljiv poraz od Kosova. Konačan rezultat ovog susreta bio je 0:4.

U utakmicu drugog kola UEFA Lige nacije igranoj u okviru Lige C i grupe 2, Kipar je ugostio Kosovo koje je u premijernom izdanju poraženo od Rumunije, dok su domaćini u prvom kolu bili bolji od Litvanije.

Kosovo je sjajno otvorilo meč u Larnaci, već u 9. minuti sa bijele tačke pogađa iskusni napadač Vedat Muriqi za vodstvo od 0:1, svega 12 minuta kasnije, napadač Mallorce pogađa za 0:2, a Rrudhani upisuje asistenciju.

Očajni Audijevi radnici odlučili se na nevjerovatan potez: "Nijedno vozilo neće izaći iz tvornice"

Dvostruki strijelac je na poluvremenu ostao u svlačionici, a zamijenio ga je Albion Rrahmani kome su bile potrebne svega tri minute na terenu da se upiše na listu strijelaca i već tada donese ubjedljivu prednost od 0:3 za reprezentaciju Kosova. Sedam minuta poslije Lumbardh Dellova postiže konačnih 0:4, a Rrudhani upisuje drugu asistenciju.

Ubjedljivom pobjedom Kosovo je došlo do druge pozicije na tabeli, grupe 2, dok je Kipar trećeplasirani, a u terminu od 20.45 prvoplasirana Rumunija dočekuje Litvaniju, piše Sport Centar.

• Rumunija - Litva (3:1)

Podsjećamo da sutra, 10. septembra igra reprezentacija BiH sa Mađarskom u 20.45 sati. Utakmicu možete pratiti na BHT-u, a na portalu Radiosarajevo.ba ćete moći pratiti tekstualni prijenos uživo.