Liga nacija | Ronaldo rastužio Hrvatsku, veliki bod Srbije, nestvarni promašaj Jovića

0

U četvrtak navečer, 5. septembra, je igrala Hrvatska protiv Portugala, u gostima, te izgubila 2:1.

Prvi gol za Portugal bio je u 7. minuti, koji je dao Diogo Dalot, a potom je u 34. minuti susreta gol dao Cristiano Ronaldo koji je brilijantno odigrao, a večeras je ostvario i jubilarni 900. gol.

Hrvatska je autogolom Dalota u 41. minuti povela jednim golom, ali više od toga izabranici Zlatka Dalića nisu mogli

U isto vrijeme, Srbija je igrala sa Španijom, te je meč završen sa rezultatom 0:0.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija su imali momente u kojima su briljirali, te su dokazali da se mogu izboriti sa apsolutnim favoritima ove utakmice, ali su dobili veliki bod na samom početku Lige nacija.

Hrvatska u problemima: Cristiano Ronaldo udvostručio prednost Portugala

U 34. minuti igre Srbije u prvom kolu ovogodišnje Lige nacija, Luka Jović je napravio neočekivanu grešku.

Ogromna šansa da dovede "orlove" u prednost protiv aktuelnog šampiona Europe, pala je "u vodu" kada je promašio gol sa sedam metara.

Bosna i Hercegovina svoje mečeve igra u 1. kolu, 7. septembra protiv Nizozemske, a isti dan Njemačka protiv Mađarske.

Na portalu Radiosarajevo.ba moći ćete pratiti uživo u tekstualnim prijenosu u subotu duel uz Nizozemske.

Drugi datum je 10. septembar, kada Zmajevi igraju protiv Mađarske, a Nizozemska protiv Njemačke.