Uvjerljiv poraz Zmajeva u Nizozemskoj na startu Lige nacija

9

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je rezultatom 5:2 na gostovanju kod Nizozemske u Eindhovenu u prvom meču A3 grupe Lige nacija.

Nizozemci su u ovaj meč ušli kao veliki favoriti i u potpunosti opravdali taj status.

Poveli su već u 12. minuti golom Joshuee Zirkzeea, koji je glavom matirao Nikolu Vasilja poslije loše reakcije naše odbrane.

Barbarez nakon uvjerljivog poraza od Nizozemske: "Ako ćete ikoga kriviti, krivite mene"

Naš tim je uspio poravnati iz prve prilike, kada je sjajnu loptu Denisa Huseinbašića iskoristio Ermedin Demirović i majstorski pogodio za 1:1.

Uslijedio je veliki pritisak Nizozemaca, koji im se isplatio u drugoj minuti sudijske nadoknade. Za 2:1 je zabio Tijjani Reijnders, ponovo poslije smušene reakcije odbrane našeg tima.

Zmajevi poravnali u Eindhovenu sjajnim golom Ermedina Demirovića

Cody Gakpo je u 56. minuti povisio na 3:1 i činilo se kako će Nizozemci lako završiti posao.

Međutim, u 73. minuti debitant Esmir Bajraktarević je sjajnom loptom pronašao Edina Džeku, koji je rutinski pogodio za 3:2.

Zmajevi se vratili: Bajraktarević sjajno asistirao, Džeko rutinski pogodio

U nastavku je naš tim bio vrlo opasan i pokušao je doći do poravnanja, ali nije uspio.

Na kraju smo primili još dva gola. U 88. minuti je za 4:2 pogodio Wout Weghorst, a u drugoj minuti sudijske nadoknade Xavi Simons za konačnih 5:2.

Našem timu već za tri dana, 10. septembra, predstoji novi ispit, protiv Mađarske u Budimpešti.