Tmurna noć na Koševu: Leotar iznenadio Sarajevo i odnio bodove

0

Nogometaši Sarajeva u susretu devetog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine poraženi su od Leotara sa 0:1.

Tim s Koševa je bio većim dijelom susreta bolji tim, ali su bodovi otišlid sa Olimpijskog stadiona "Asim Ferhatović Hase" u Trebinje.

Tim s Koševa je susret sa Leotarom odigrao s novim potresnim dešavanjima, nakon što je sinoć predsjednik Damir Kasum podnio ostavku.

Mjesec dana od ubistva Danke (2): Šta će se dogoditi ako se dokaže da su ubice neuračunljive?

Sarajevo je imalo više od igre u prvom poluvremenu. Prvu akciju smo upisali kada je Kurdić glavom poslao loptu preko gola. Igrala se peta minuta.

Tri minuta kasnije - nova šansa - Dupovac je bio u prilici.

U 17. minuti Bagarić je tražio Ahmetovića. Bolje da je pucao, jer je Sarajevo iz sjajne prilike dobilo samo - korner.

Prvu akciju gostiju zapisali smo u 25. minuti. Paranosa je uputio loš udarac iz izgledne situacije.

Dvije minute kasnije (27. minuta) najbolja prilika u prvom dijelu. Hebibović je izašao sam na Vukanovića, a golman Trebinjaca odbranio šut. Bagarić je imao priliku da odbijenu loptu zakuca u mrežu, ali ga je iznenadila. Ostalo je 0:0.

Za kraj prvog dijela, izdvojili smo i udarac Zeca, koji je loše šutirao u 34. minuti.

U drugom dijelu prvu akciju smno zapisalu u 53. minuti kada je Vukanoviću ispada lopta iz ruku, u gužvi se nije snašao ni Ahmetović koji je faulirao golmana.

U 66. minuti gosti su došli u vodstvo. Bosančić nije dobro primio jednu dugu loptu u kaznenom prostoru Sarajeva, ali ona dolazi do Aćimovića, koji je šalje u gol za 1:0 za Leotar.

Dva minuta kasnije (68. minuta) Ahmetović je bio u sjajnoj prilici, ali je pogodio stativu gola Trebinjaca.

Posljednjih 13 minuta Sabljić je pokušao s izmjenama. Velkoski i Varešanović su ušli na terenu, umjesto Kobiljara i Hebibovića.

U 80. minuti pucao je Varešanović, ali je neko iz odbrane gostiju blokirao udarac

U 91. minuti penal za goste, no nisu ga uspjeli realizirati.