Svjetsko prvenstvo u Kataru: Cristiano Ronaldo i društvo mučili se protiv Gane

2
A. Ka.

U pretposljednjem susretu prvog kola Svjetskog prvenstva u Kataru u okviru grupe H Portugal je savladao Ganu.

Bilo je - 3:2. Strijelci za Portugal bili su Cristiano Ronaldo (65., penal), Joao Felix (77.) i Rafael Lelao (81.), dok su za Ganu pogodio Andre Ayew (73.) i Bukari (89.).

U istoj grupi u terminu od 14 sati danas su remizirali Urugvaj i Južna Koreja (0:0). Portugalci su se mučili protiv Gane, ali su na kraju, ipak, zasluženo slavili.

Predsjednik Predsjedništva Bosne i Hercegovine u prvoj posjeti Egiptu nakon četrnaest godina

Mundijal u Kataru: Urugvaj i Južna Koreja podijelili bodove

Portugal je odmah zagospodario terenom i imao je veći posjed lopte. Na prvu priliku čekalo se deset minuta.

Ronaldo je sam izbio na gol Gane, ali je sjajno intervenisao Ati-Zigi.

U nastavku Portugalci su nastavili uživati veliki posjed lopte, ali pravih prilika nije bilo, sve do 31. minute.

Ronaldo je postigao gol, ali je poništen jer je prethodno, prema mišljenju sudije Elfatha, napravio faul. Ronaldu i društvu nije pomoglo njihovo žestoko reagovanje.

Gana je dobro stajala u defanzivi, a bezidejni Portugalci nisu mogli doći do prave prilike pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

U nastavku smo gledali također "tvrd" nogomet. Na prvo uzbuđenje se čekalo do 55. minute. Ronaldo je zaustavljen u prodoru te je uslijedila munjevita kontra Gane. Kudus je šutirao pored gola.

Portugalci dolaze u vodstvo u 65. minuti susreta. Ronaldo je bio siguran egzekutor penala, koji je i napravljen na kapitenu Portugala. Neoprezan je bio Salisu. Treba spomenuti da je ovim golom Ronaldo ušao u historiji nogometa, jer je postao prvi nogometaš koji je postigao gol na pet uzastopnih svjetskih prvenstava.

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

Slavlje Portugala je trajalo svega osam minuta. Nakon što je Kudes zaprijetio u 72. minuti, Gana je minut poslije izjednačila. Strijelac je bio Andre Ayew.

Kao da je ovaj gol naljutio Ronalda i društvo. U svega četiri minute golovima Felixa i Leaoa stižu na nedostižnih 3:1.

Do kraja je Gana uspjela samo ublažiti poraz golom Bukarija u 89. minuti. Isti igrač imao je odličnu priliku u sudijskoj nadokandi, ali se rezultat nije mijenjao. Nova golijada i fudbalska ljepotica na Mundijalu!

Podsjetimo, posljednji susret prvog kola Mundijala na rasporedu je večeras u 20 sati, kada će snage odmjeriti Srbija i Brazil.