Mundijal u Kataru: Urugvaj i Južna Koreja podijelili bodove

0
A. Ka.

Nogometaši Urugvaja i Južne Koreje u okviru 1. kola grupe H Svjetskog prvenstva u Kataru podijeli su bodove.

Završeno je najnepopularnijim rezultatom u nogometu - 0:0, iako je bilo više odličnih prilika na obje strane.

Podsjetimo, ovo je već treći ovakav ishod meča na Mundijalu. Prethodno su identičnim rezultatom završile utakmice Danska - Tunis i Hrvatska - Maroko.

"Budite svjesni": Upaljen žuti meteoalarm za dijelove BiH

Švicarska pobjedom otvorila Mundijal u Kataru: Breel Embolo presudio "svojima"

U prvih dvadesetak minuta nije se imalo mnogo toga vidjeti. Iako je u spomenutom periodu Južna Koreja možda i bolje stajala na terenu, prvi su zaprijetili Urugvajci.

Igrala se 13. minuta susreta kada Vecino nije dobro zahvatio loptu glavom.

U 22. minuti loptu nije dobro zahvatio ni Nunez, tako da je još jedna polušansa otišla u nepovrat.

Pet minuta poslije u situaciji "četiri na dva" do lopte ne stiže Nunez.

Južna Koreja uzvraća tek u 34. minuti, ali Eui-Jo Hwang nije uspio "ugurati" loptu u mrežu.

Najbolja prilika u prvom poluvremenu dogodila se u 43. minuti, kada je Godin pogodio okvir gola!

U prvih desetak minuta drugog dijela meča ponovo "uspavanka". Son se u 50. minuti našao u polušansi, ali je izgubio loptu nakon intervencije odbrambenih igrača Južne Koreje.

U nastavku se igralo oprezno na obje strane. U 81. minuti prijeti Nunez, ali i njegov udarac odlazi pored gola. Možda i najbolja prilika na utakmici - u 90. minuti Valverde šutira, ali je stativa bila saveznik Južne Koreje.