Švicarska pobjedom otvorila Mundijal u Kataru: Breel Embolo presudio "svojima"

0
A. Ka.

U okviru grupe G Švicarska je danas savladala Kamerun u svom prvom meču na Mundijalu.

Švicarci su slavili minimalnim rezultatom - 1:0. Strijelac odluke bio je Breel Embolo, kojeg je sjajno uposlio Xhaka u 48. minuti susreta.

Inače, Embolo je rođen u Kamerunu, tako da nije slavio pogodak. Krenimo redom.

Rusija uputila poruku Poljskoj: 'Želite nuklearno oružje na svom teritoriju? Dobro, gađat ćemo ga'

Srbija protiv Brazila večeras počinje put na Svjetskom prvenstvu u Kataru

Na prvo uzbuđenje čekalo se svega deset minuta. Prvi su zaprijetili Kamerunci - Mbeumo je šutirao, ali njegov udarac brani Sommer. Lopta je došla do Ekambija, ali on šutira preko gola.

Uslijedio je mirniji period utakmice, a u 30 minuti nova šansa za Kamerunce. Hongla se sjajno ubacio, ali se opet ispriječio danas odlični Sommer.

Švicarcima kao da spomenute prilike nisu bile dovoljna opomena.

Svega pet minuta poslije Mbeumo je uputio sjajan pas, ali loptu je presjekao Widmer.

Sve što su Švicarci uradili u prvom dijelu meča bile su dvije polušanse nakon kornera u 40. i 45. minuti.

Kako to obično bude u nogometu, nakon propuštenih prilika slijedi kazna. Švicarci već u 48. minuti dolaze u vodstvo.

Xhaka je otpočeo napad i dodaje loptu do Shaqirija, koji ubacuje po zemlji. Embolu je ostao lakši dio posla da sa nekih šest metara postigne gol.

Kamerunci se nisu predavali. U 57. minuti Choupo-Motinga sam izlazi iskosa na Sommera. Pogađate - golman Švicarske je i ovaj put izašao kao pobjednik.

Švicarci su pitanje pobjednika mogli riješiti u 66. minuti. Vargas je sjajno šutirao, ali je još bolje odbranio Onana.

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

Kamerunci su pokušavali napasti i izjednačiti, ali se skoro svaki napad završavao ispred šesnaesterca Švicarske, koji su prijetili iz kontra napada. U 95. minuti Seferović je nanizao nekoliko igrača, ali je njegov šut izblokiran.

Podsjetimo, u istoj grupi se nalaze Srbija i Brazil, koji će snage odmjeriti večeras u 20 sati.