Svjetsko prvenstvo u Kataru: Argentina izbacila Nizozemsku, Messi i društvo idu na Hrvatsku

2
A. Ka.

Argentina je u dramatičnom meču četvrtfinala Svjetskog prvenstva u Kataru savladala Nizozemsku nakon penala.

Nakon 120 minuta rezultat je glasio 2:2. Strijelci za Argentince bili su Molina (34. minuta) i Messi (73 minuta, penal), dok je za Nizozemsku pogađao odlični Weghorst (83. i 99. minuta).

Gaučosi su tako zakazali polufinale sa Hrvatskom, koja je danas nakon također velike drame i izvođenja penala savladala favorizovani Brazil.

Podcast s Tomom – Jadranka Miličević: Za femicid nije kriv samo pojedinac, već čitavo društvo

Prvo poluvrijeme

Mundijal u Kataru: Bravo Vatreni, Hrvatska poslala kući Brazil

U prvih dvadesetak minuta utakmice nismo vidjeli gotovo ništa. Vrijedi izdvojiti prodor Messija u 22. minuti, nakon čega je šutirao, ali lopta odlazi visokog iznad gola.

Dvije minute poslije uzvraća Bergwijn, ali lopta ide pored gola.

U 33. minuti prijeti De Peula, a samo minut poslije Argentina je povela.

Messi je sjajno uposlio Molinu kojem je ostao lakši dio posla da pospremi loptu u mrežu.

Messi je zaprijetio i u 40. minuti, ali rezultat se nije mijenjao pa su Argentinci otišli na odmor sa golom prednosti.

Drugo poluvrijeme

I na početku drugog djela nogometaši obje ekipe nisu ponudili mnogo.

Na prvu priliku čekalo se sve do 63. minute, kada Messi iz slobodnjaka šalje loptu malo iznad gola.

/ Anketa

Koja od ovih osam ekipa će postati novi prvak svijeta na SP u Kataru?
Rezultati

U 71. minuti penal za Argentinu. Siguran egzekutor je Messi.

U 83. minuti Nizozemci se vraćaju u igru golom Weghorsta.

Sudija je produžio utakmicu 10 minuta, a Nizozemci su posljednjim sekundama spasili se poraza. Ponovo je pogodio Weghorst, nakon uigrane akcije.

Svi su očekivali šut iz slobodnjaka, ali Koopmeiners se odlučio na dodavanje u kazneni prostor. Genijalna kombinacija! Utakmica je otišla u produžetke.

Produžeci

U produžecima su oprezno igrale obje selekcije. Messi je u 94. minuti pokušao šutirati, ali mu je oduzeta lopta.

Argentinci su pokušavali doći do gola, ali bez pravih prilika. Tako je prvi produžetak okončan sa 2:2.

U drugom produžetku Argentina je imala nešto više loptu u posjedu. U 114. minuti Martinez je imao veliku šansu, ali ga je izblokirao Van Dijk.

Svega minut poslije Fernandez je izblokiran. U tim trenucima Argentina je bila mnogo bolji protivnik.

U 119. minuti Martinez u novoj šansi, ali brani golman Nizozemske.

Minut poslije šutira i Messi, ali pored gola. Fernandez u 121 minuti pogađa stativu!

Argentinci mogu žaliti zašto su pobjednika morali riješiti penali.

Penali

Prvi je šutirao Van Dijk, ali "pročitao" ga je Martinez. S druge strane pogađa Messi.

U drugoj seriji novi promašaj. Martinez ponovo fenomenalno brani. Paredes je siguran i to je 2:0 u raspucavanju penala.

Koopmeiners ostavlja Nizozemsku u životu, ali siguran je i Montiel.

U četvrtoj seriji pogađaju Nizozemci. Weghorst je siguran. Fernades je mogao biti čovjek odluke, ali je promašio čitav gol.

U petoj seriji De Jong pogađa. Sve je tada bilo na Martinezu koji je pogodio za veliko slavlje Argentine.