Spektakl na Bilinom polju: NK Čelik izbacio FK Sarajevo iz Kupa BiH!

1

Nogometaši Čelika izbacili su Sarajevo iz Kupa BiH i plasirali su se u osminu finala ovog takmičenja.

Prvu priliku na utakmici vidjeli smo u 21. minuti, ali pokušaj Durmiša brani golman Sarajeva Dizdarević.

Gosti prvi put pokušavaju u 29. minuti kada Mulahusejnović pokušava, ali preko gola. Samo dvije minute kasnije isti igrač pokušava glavom, ali golman Durmo sjajnom intervencijom spašava svoj tim.

Prvi maj - Praznik rada: Šta znače 'tri osmice' i zašto crveni karanfili

Ni Durmo ipak ništa nije mogao u 36. minuti kada Hamza Čataković postiže eurogol za vodstvo Sarajeva.

Drugo poluvrijeme

U 50. minuti Mulahusejnović ima novu šansu, ali ponovo nije bio precizan. Minut kasnije domaći su u velikoj šansi, ali prečka spašava Sarajevo.

Ponovo je Čelik zaprijetio u 54. minuti, ali Mahir Karić nije precizan.

Kup Bosne i Hercegovine: FK Željezničar potvrdio ulogu favorita i prošao dalje

Ipak, Zeničani konačno dolaze do izjednačenja u 58. minuti. Rukom je igrao Tomašević, penal dosudio Topuzović, a siguran s bijele tačke bio Durmiš za 1:1.

Sarajevo je imalo dobru priliku u 67. minuti, ali Trako pogađa prečku.

Do kraja utakmice više nije bilo golova i pristupilo se izvođenju penala.

Sarajevo postiže prvi gol s bijele tačke preko Ikića, Čelik uzvraća preko Durmiša, pa je Sarajevo ponovo precizno preko Čatakovića. Za 2:2 pogađa Žuna. Ahmetović je siguran za 3:2 za Sarajevo, a Čelik uzvraća preko Varde. Onda slijedi promašaj! Tragičar za Sarajevo je bio Mustafić. Sivac kasnije pogađa za vodstvo Čelika. Trako je poslije precizan za 4:4, ali Čelik ipak ide dalje golom Isakovića.