Kup Bosne i Hercegovine: FK Željezničar potvrdio ulogu favorita i prošao dalje

0

Nogometaši Željezničara prošli su prepreku u Kupu Bosne i Hercegovine i na teškom gostovanju u Banovićima ostvarili pobjedu i plasirali se među 16 najboljih ekipa.

Tim s Grbavice je slavio pobjedu od 2:1 u duelu sa Budućnosti.

Željezničar je susret počeo u sastavu: Muftić, Galić, Kosorić, Cocalić, Malić, Hodžić, Beća, Mekić, Amoah, Santos, Beganović.

Obavljena 20. kolektivna dženaza za žrtve agresije na Bosnu i Hercegovinu

U 10. minuti odlična prilika za Željezničar. Santos prošao po lijevoj strani, odigrao povratnu loptu za Beću, a onda je njegov udarac blokirao jedan igrač Budućnosti.

U 14. minuti, Beganović je pogodio stativu gola Budućnosti, nakon što je Mekić ubacio loptu iz kornera.

Od 15. do 35. minute, domaći tim je imao nekoliko poluprilika, ali su Plavi imali inicijativu.

Dobra igra u prvom dijelu krunisana je golom Željezničara u 36. minuti. Mekić je ubacio iz kornera, a Dženis Beganović je loptu poslao u mrežu.

Budućnost - Željezničar

Do kraja prvog dijela, izdvojili smo šansu domaćeg tima - Maid Demirović sa desne strane iskosa šutirao u spoljašnji dio mreže.

U drugom dijelu gledali smo bolji nogomet i vidjeli čak dva gola.

Prvi već u 54. minuti kada su igrači Budućnosti iznenadili bivšeg prvaka Bosne i Hercegovine. Avdić je iskoristio jednu loptu u šesnaestercu Željezničara i savladao golmana Muftića.

Pet minuta kasnije nova promjena rezultata na semaforu - 2:1 za Željezničar. Mekić je ubacio iz slobodnog udarca, Kosorić je vratio povratnu loptu do Cocalića, koji je savladao Šehovića.

Nakon toga igra se smirila. Treneri su izvršili i dvostruke izmjene (kod Želje ušli Štilić i Šehić, a izašli Beća i Santos), a Plavi su se zadovoljili vodstvom od 2:1 i meč uveli u mirniju završnicu.