Španija deklasirala Njemačku, Hrvatska se provukla

0

U Europi se večeras vodila prava drama u osam utakmica UEFA Lige nacija.

Najviše pažnje privukao je duel između Španije i Njemačke, u kojoj je Furija slavila pobjedu od 6:0.

To je bila direktna borba za prvo mjesto Grupe 4 Divizije A.

Španci su ponizili Njemačku (6:0), a pogađali su Morata, Torres i Rodri u prvom, te Torres postigao je još dva pogotka i kompletirao hat-trick.

Tačku na "i" stavio je Oyarzabal.

Drugi meč u ovoj grupi između Švicarske i Ukrajine je odgođen.

Standings provided by SofaScore LiveScore

U našem susjedstvu, u Splitu, na Poljudu Hrvatska je poražena od Portugala (2:3).

No, Vatreni su ostali u Diviziji A i pored poraza.

Hrvatska je povela preko Kovačića u 29. minuti, ali su gosti došli do preokreta u nastavku. prvo je pogodio Diasa (52. minuta), a zanjim Joao Felixa (60.).

Hrvatska je sa igračem manje došla do 2:2, a strijelac u 65. minuti bio je Kovačić.

No, u finišu Portugalci su preko Diasa došli do pobjede kada je u 90. minuti pogriješio Livaković.

U drugom susretu ove grupe, Francuska je savladala Švedsku sa 3:2 i tako pomogla Hrvatima da ostanu u elitnom razredu, iz kojeg će se sutra navečer oprostiti Zmajevi.

Šveđani su poveli preko Claessona u petoj minuti, a onda su Francuzi preko Girouda i Pavarda došli su do preokreta.

Quaison je u 88. minuti smanjio na 3:2, ali je Coman postigao gol za 4:2 i potvrdio trijumf Francuske, koja je ranije osigurala prvo mjesto.