Šok na Grbavici: Klub s Malte pobijedio Velež, Rođeni pred ispadanjem iz Konferencijske lige

6

Velež je večeras na Grbavici razočarao svoje navijače jer je izgubio od Hamruna s Malte 1:0 u prvom meču 2. pretkola Konferencijske lige. Drugi bh. predstavnik, Tuzla City, kući ide 'pjevajući' jer je u Nizozemskoj od AZ Alkmaara izgubio 'samo' 1:0.

Krenimo od susreta na Grbavici.

Velež nije igrao dobro u prvom dijelu prvog poluvremena i na terenu se nije vidjelo da je favorit. Rođeni prvu priliku stvaraju u 26. minuti nakon greške gostujuće odbrane, ali Hasanović loše šutira.

Smiješi joj se odšteta veća od godišnje plate: Čistačica (38) digla kantu, presjeklo je u leđima...

Sjajni Zrinjski se iz Albanije vraća zadovoljan: Plemići pobijedili Tiranu

Samo četiri minute kasnije gost je poveo. Lopta se odbija od stative do Guillaumiera koji je posprema u praznu mrežu za 0:1. To je bio i konačan rezultat prvog dijela susreta.

U 56. minuti gosti su imali priliku da dođu do 0:2, ali Jonny slabo šutira. Velež je zaprijetio u 84. minuti, ali odbranio je to golman gostiju Bonello.

Na kraju je ostalo 0:1 za gosta koji će tu prednost braniti 28. jula na domaćem terenu.

Treba reći i to da je na Grbavici večeras bila sjajna atmosfera, ali nažalost ni to nije pomoglo Veležu da dođe do pozitivnog rezultata.

Kada je u pitanju utakimica u Nizozemskoj, AZ Alkmaar je brzo poveo. Igrao se 12. minut kada je s 11 metara precizan bio De Wit nakon što je prethodno Fejzić skrivio penal.

Nastavio je domaćin s napadima. Redali su se udarci prema golu bh. predstavnika, a najopasnije je bilo u 35. minuti kada Kerkez pogađa okviru gola. Pred kraj prvog dijela pokušava i Odegaard, ali brani Fejzić.

I u drugom poluvremenu je nastavljena potpuna ofanziva domaćih. Igralo se gotovo sve vrijeme na polovici bh. prdstavnika i nizali su se udarci, ali na kraju je ostalo 1:0.