Tuzla City do vrha napunio mrežu Tre Pennea na Grbavici i prošetao se do drugog pretkola

0

Tuzla City je sa 6:0 i ukupnih 8:0 savladala Tre Penne i prošla u drugo pretkolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Tuzla City je zasluženo prošla u naredno kolo, nakon što su u San Marinu sa 2:0 savladali Tre Penne, danas su na Grbavici sa 6:0 pobjedili i ovjerili prolaz dalje.

Prvu priliku na utakmici imao je Karješević u 17. minuti ali lopta odlazi pored stative, Smajlagić je prijetio u 32. minuti ali je Zambetti odlično reagovao i odbranio njegov udarac.

Šta se dešava na ulicama Sarajeva? Policajci sa psom izazvali znatiželju građana

Tuzla City Konferencijsku ligu igra na Grbavici. Željezničar ih oduševio porukom dobrodošlice

Igrao se 35. minut kada je Karić oboren u šenaestercu, a sa bijele tačke bio je siguran Smajlagić za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena Nukić je imao još jednu šansu ali se rezultat nije mijenjao.

U drugom poluvremenu dominacija Tuzla Cityja. Čeliković na asisteciju Kuzmanovića u 49. minuti postiže gol za 2:0.

Već u narednom napadu je postignut gol za 3:0, ovaj put Kuzmanović je strijelac na asisteciju Nukića.

U 57. minuti novi gol Smajlagića za 4:0 ali i nova asistecija Kuzmanovića.

Minut je trebao ekipi Tuzla City za novi gol u 58. minuti postiže Šukilović na asistenciju Hrkaća.

Konačnih 6:0 u 83. minuti postiže Samir Bruić na asisteciju Mešinovića

U narednom kolu kvalifikacija za Konferenciju ligu Tuzla City igra protiv AZ Alkmaara, mečevi su na rasporedu 21. jula i 28. jula, piše SC Sport.

Tuzla City – Tre Penne 6:0 ( Smajlagić 35’ (p), Čeliković 49’, Kuzmanović 50’, Smajlagić 57’, Šukilović 58’, Mešinović 83’).

Tuzla City: Fejzić , Mehidić (Mešinović 54’), Čeliković (Hrkać 54’), Šukilović, Nukić (Ferreyra 54’), Kuzmanović, Karjašević (Rekić , Karić, Mendes, Smailagić, Nargalić.