Sjajni Rođeni: Velež u drugom poluvremenu slomio otpor Posušja i slavio veliku pobjedu

1

U utakmici desetog kola na stadionu Rođeni snage su odmjerili Velež i Posušje, a rezultat je na kraju glasio 2:1.

Već na samom početku Rođeni su dva puta prijetili preko Mlinarića i Pršeša, ali rezultat se nije mijenjao. Pokušao je i De Oliveira desetak minuta poslije, međutim lopta je otišla preko gola.

Novu priliku Rođeni su imali u 25. minuti igre, Marić i igrao rukom na vrhu šesnaestrca, ali je dodavanja Vehabovića za Džafića odbrana gostiju otklonila, piše SCSport.

U Hrvatskoj zgroženi novim cijenama: "Lani je koštalo 15, a ove godine 350 eura. Ovo je sramota"

Dvije minuta poslije Vrgoč je pokušao nakon kornera, ali nije bilo opasnosti po gol Veleža. Tri minute poslije prijetio je Begić sa velike udaljenosti, međutim rezultat je ostao isti.

[UŽIVO] FK Velež Mostar - HŠK Posušje 0:0 45' I Drugo poluvrijeme je počelo. Trener Klafurić odmah na početku pravi izmjenu, umjesto Mlinarića na teren šalje Emira Halilovića. SRETNO ROĐENI! #musvdg #PLBiH

Posted by FK Velež Mostar on Friday, October 6, 2023

Već na samom otvaranju drugog poluvremena Rođeni su došli u vodstvo, Vehabović je ubacio loptu, a Haskić pogodio za vodstvo.

Pokušao je Halilović u 59. minuti, ali je Kolić odbranio njegov udarac.

Tri minute poslije, Oreč je ubacio sa desne strane, Kolić izbio do Džafića, koji je loptu pospremio u praznu mrežu.

Gosti dolaze do smanjenja rezultata u 72. minuti, nakon greške odbrane Veleža, lopta je došla do Dominika Begića koji sjajno šutirao i kroz noge matirao Hadžikića.

Maglica je u 83. minuti napravio veliku grešku, lopta je došla do Džafića, a zatim ga je iskusni igrač Posušja oborio, te je sudija Perić pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Nermin Haskić, čiji je šut odbranio golman Kolić.

Igrao se 89. minuti kada je Brković sjajno šutirao, ali je Hadžikić odbranio.

Na kraju je Velež slavio pobjedu u ovom duelu i tako se popeo na drugo mjesto sa 17 bodova, dok je Posušje šesto sa 13 bodova.

[KRAJ] FK Velež Mostar - HŠK Posušje 2:1 POBJEDA‼️ U utakmici 10. kola m:tel Premijer lige BiH protiv HŠK Posušje, naši...

Premijer liga BiH, 10. kolo:

Velež – Posušje 2:1 (Haskić 46’, Džafić 62'/Begić D. 72’)

Stadion: Rođeni (Mostar) Sudija: Danijel Perić (Bijeljina) Žuti kartoni: Adnan Džafić, Pršeš (Velež)

FK VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Pršeš, Hrkač (Zvnonić), Guliashvili, Mlinarić (Halilović E.), Haskić (Šturm), Džafić, Vehabović, Mahmić, De Oliveira

HŠK POSUŠJE: Kolić, Vrgoč, Rozić, Begić D. (Jandrek), Marques, Marić, Maglica, Babić (Brković), Lučić, Jenjić, Bobić