Sjajan derbi Milana i Rome: Ibrahimović i Džeko opravdali očekivanja

Sjajan derbi odigran je večeras na San Siru u 5, kolu Serije A.

Milan i Roma podijelili su bodove odigravši 3:3.

Dva gola je postigao genijalni Zlatan Ibrahimović, jedan je za Milan dodao Alexis Saelemaekers, a na drugoj strani su pogađali sjajni Edin Džeko, Jordan Veretout i Marash Kumbulla.

Milan je odlično otvorio utakmicu i poveo već na samom startu. Igrala se 2. minuta, Raphael Leao je poslao sjajnu loptu prema Zlatanu Ibrahimoviću, koji vara golmana Mirantea i s lakoćom šalje loptu u mrežu Vučice.

No, Džeko je u 14. minuti uspio postići pogodak i ekspresno odgovoriti Zlatanu za 1:1.

Na odmor se otišlo s tim rezultatom, a nastavak donosi također odličan fudbal i mnogo golova, piše Sport Centar.

Ponovo je Roma loše ušla u nastavak, te je Milan u 47. minuti došao do novog vodstva od 2:1.

A onda, u finišu, dosta kontroverznih odluka sudije Giacomelija. Prvo je u 71. minuti dosudio diskutabilan penal za Romu, koji je u gol pretvorio Veretout za 2:2, a onda je Giacomeli kompenzovao ovu odluku i na drugoj strani pokazao na bijelu tačku nakon što je pao Calhanoglu.

Loptu je na bijelu tačku tada namjestio Ibrahimović, te svojim drugim golom donio i treće vodstvo Milanu.

Međutim, ni to nije bilo dovoljno ekipi Stefana Piolija da slavi u ovom meču, pošto u 83. minuti Kumbulla nakon kornera pogađa za 3:3.

Milan je s ovim bodom ostao na vrhu tabele sa ukupno 13 bodova, dok je Roma devetoplasirana sa osam.

Džeko je odigrao svih 90 minuta za Romu, dok je Rade Krunić u 73. minuti zamijenio strijelca drugog gola za Milan Saelemaekersa.