Sarajevo u koševskom blatu nemoćno protiv Veleža: Mostarci slavili 2:0

0

Fudbaleri Sarajeva i Veleža su u izuzetno teškim uslovima za igru po vrlo lošem terenu odigrali jednu solidnu utakmicu, a na kraju su gosti slavili rezultatom 2:0.

Time je tim Feđe Dudića koliko-toliko popravio ne baš sjajnu jesen, dok će ekipa Sarajeva sa dosta upitnika i problema otići na zimsku pauzu.

Dodikova skupština i udar na državu: U ranim jutarnjim satima NSRS usvojio Nacrt izbornog zakona RS

Velež je bolje ušao u susret, a već nakon devet minuta igre gosti su imali prednost.

Peco je probio po strani i ubacio, a glavom fenomenalno pogodio Anđušić mrežu svog nekadašnjeg kluba.

Isti igrač je samo dva minuta kasnije mogao do novog gola da je bio samo malo koncentrisaniji i da je iskoristio konfuziju odbrane domaćih.

Napadi bordo tima su uglavnom bili jalovi i bezopasni. Sa druge strane, Rođeni su igrali strpljivo i sigurno i kao plod te igre vrlo brzo su došli i do drugog gola.

U 16. minuti penal je skrivio Oremuš, a siguran realizator je bio Zajmović koji je zabio za velikih i ispostavit će se konačnih 2:0.

Sarajevo je najbolju priliku imalo preko Bagarića koji je u 20. minutu pogodio stativu iz izgledne pozicije.

Do kraja prvog dijela po jedna prilika na obje strane, ali promjene rezultata nije bilo.

U nastavku viđeno je dosta manje uzbuđenja. Teren je učinio svoje pa je igračima jedne i druge ekipe bilo jako teško da prikažu neku dopadljivu igru.

Igralo se dosta grubo, uz veliki broj sitnih prekršaja, a kraj meča nije dočekao Šabanović kod domaćih koji je pred kraj meča zaradio crveni karton.

Velež na pauzu odlazi sa osme pozicije sa 21 bodom, dok Sarajevo ostaje treće sa 28.