Sarajevo u fantastičnom meču pobijedilo Borac u Bosanskom Novom

3

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su danas u Bosanskom Novom Borac sa 3:1 u jednom od derbi susreta 2. kola Premijer lige BiH.

Borac je u prvih 15 minuta stvorio dvije dobre prilike. Oba puta u šansi da ugrozi gol gosta bio je Mrkaić, ali ostalo je 0:0.

Dodik prijetio Vukanoviću: "Kad ne budem predsjednik naći ću te da se obračunam s tobom"

U 22. minuti prijete i gosti s Koševa, ali pokušaj Varešanovića brani Četković. Samo dvije minute kasnije Čataković je u velikoj prilici za goste, ali šutira pored gola.

Ofsajd koji to nije: Svi pričaju o detalju s meča Borac - Sarajevo

U 31. minuti Mrkaić je u prilici nakon kornera, ali Dizdarević sjajno brani. Minut kasnije prijeti Sarajevo, ali Džafić šutira pored gola.

Nastavljeno je s ofanzivnom igrom na obje strane, a ovog puta golovi nisu izostali.

Sarajevo je povelo u 47. minuti kada Dal Varešanović nakon solo akcije pogađa mrežu Banjalučana.

U 68. minuti Borac je u prilici da izjednači preko Pišćevića, ali Mujakić to blokira. Svega minut kasnije domaći su poravnali a pogodio je Mrkaić.

Ipak, Sarajevo vraća prednost u 77. minuti, a ovog puta pogodio je Kobiljar.

U 86. minuti Begić je propustio veliku priliku za Borac, da bi minut kasnije nakon velike greške domaćeg golmana pogodio Ikić za konačnih 1:3.