Banjalučani nastavili po starom: Borac prokockao vodstvo od dva gola razlike

1

Sloga je osvojila bod u meču protiv Borca nakon što je prethodno gubila sa 0:2, u svojoj prvoj i historijskoj utakmici u m:tel Premijer ligi BiH.

Susret prvog kola odigran u Modriči ponudio je dva različita poluvremena.

Banjalučani na najbolji način otvaraju susret, već u petoj minuti stižu do vodstva. Iz kornera je ubacio Meleg, Pičević glavom prebacio do Vojnovića, a stoper Borca poentirao.

State Department o rezoluciji o Srebrenici: Prihvatanje činjenica region pokreće ka pomirenju

Nakon bruke u 120 minuta, Borac ispao na penale

Svega 11 minuta kasnije izabranici Nenada Lalatovića udvostručili su prednost. Bio je to prelijep pogodak kapitena Dejana Melega iz slobodnog udarca.

Nakon toga Sloga je imala svoje šanse, Popara nije bio precizan u dobroj situaciji nakon prekida, a zatim je ponovo na drugoj strani prijetio raspoloženi Meleg, ali lopta je otišla pored gola Dobojlija. Potom je Mrkaić pogodio stativu u finišu poluvremena.

Rezultat se nije mijenjao, ostalo je 0:2 do odlaska ekipa na odmor.

U drugom poluvremenu, potpuno druga slika na terenu. Sloga je otvorenog garda krenula prema golu Borca, što se isplatilo u 60. minuti – Stevanović se našao oči u oči sa Ćetkovićem i rutinski pogodio.

Samo dvije minute kasnije, izjednačenje. Janković je centrirao, na drugoj stativi se našao Slogin kapiten Milaković i glavom proslijedio loptu u mrežu Borca za 2:2.

Banjalučani zatim stižu do novog gola u 82. minuti, kada je Lukić pogodio, ali pogodak je poništen jer je prethodno lopta bila u gol-autu. Borac je u (čak) sedam minuta nadoknade stvorio još nekoliko prilika, ali nije uspio doći ponovo do vodstva.

Rezultat se tako nije mijenjao do kraja, ostalo je 2:2, piše SC Sport.

Sloga – Borac 2:2 (Stevanović 60’, Milaković 62’ – Vojnović 5’ Meleg 16’)

Stadion Dr Milan Jelić u Modriči. Gledalaca oko 1.000. Glavni sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg).

SLOGA: Đulčić, Starčević, Dadić, Stevanović, Hasanbegović, Bilal, Đorić, Milaković, Čolić, Stapić, Ristić.

BORAC: Ćetković, Spremo, Lazić, Vojnović, Andrić, Begić, Piščević, Kulašin, Meleg, Mrkaić, Tatar.